Pobierz z App Stonre

Pobierz z Google Play

Walce tandemowe

HAMM DV+ 90i VV-S

DOSTĘPNA
Więcej informacji

HAMM DV+ 70i VS-OS

W WYNAJMIE
Więcej informacji

HAMM DV+ 70i VV-S

W WYNAJMIE
Więcej informacji

AMMANN AV 110X

DOSTĘPNA
Więcej informacji

BOMAG BW 154 AP-4i AM

W WYNAJMIE
Więcej informacji

HAMM HD+ 80i VV-S

DOSTĘPNA
Więcej informacji

HAMM DV+ 90i VV-S

W WYNAJMIE
Więcej informacji

HAMM DV+ 90i VO-S

W WYNAJMIE
Więcej informacji

HAMM DV+ 90i VO-S

W WYNAJMIE
Więcej informacji

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór walców drogowych, w tym walce tandemowe (dwuosiowe) od czołowych producentów. W naszym asortymencie znajdują się używane i w pełni sprawne walce HAMM, BOMAG oraz innych uznanych marek. Udostępniamy naszym Klientom walce drogowe o różnej masie operacyjnej oraz szerokości bębna. Dysponujemy konstrukcjami z walcami statycznymi, a także statyczno-wibracyjnymi oraz wibracyjno-oscylacyjnymi z jednym bądź dwoma aktywnymi bębnami roboczymi. Oferujemy walce drogowe o różnej wielkości – od małych, przeznaczonych do zagęszczania przy układaniu węższych pasm, m.in. na ścieżkach rowerowych czy chodnikach, po duże, które sprawdzają się podczas stabilizacji gruntu przy budowie autostrad czy dróg ekspresowych. Posiadamy urządzenia z ramą łamaną o bardzo wysokiej zwrotności, modele z przednią osią skrętną, a także walce sztywnoramowe z obiema osiami skrętnymi. Znajdziecie u nas Państwo modele z bębnami jednolitymi i dzielonymi. W przypadku, gdyby nie znaleźli Państwo na naszej stronie poszukiwanego walca drogowego, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy w stanie sprowadzić każdy potrzebny Państwu walec drogowy. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami oferty wypożyczenia sprzętu.

Efektywne zagęszczanie nawierzchni

Walce drogowe są niezbędne do zagęszczania warstw nawierzchniowych budowanych dróg asfaltowych i betonowych. Materiały wykorzystywane do wykonania warstwy wiążącej oraz ścieralnej – zarówno beton, jak i mieszanki mineralno-asfaltowe – powinny być optymalnie zagęszczone. Proces zagęszczania walcami drogowymi nadaje masie odpowiednią strukturę i trwałość, zwiększając jej nośność, a zmniejszając m.in. tendencję do powstawania kolein czy przepuszczania wody z opadów atmosferycznych do niższych warstw drogi.

Różne mechanizmy działania bębnów

Najczęściej wykorzystywane do zagęszczania nawierzchni asfaltowych i betonowych są walce tandemowe (dwuosiowe). Są to urządzenia, które wykorzystują ciężar własny przenoszony na powierzchnię walca, często wzmacniany oddziaływaniami w postaci wibracji czy oscylacji. Wśród walców tandemowych można spotkać zarówno konstrukcje z walcami statycznymi, jak i będące połączeniami walców statycznych, wibracyjnych i oscylacyjnych. W przypadku walców statycznych ich najważniejszym parametrem określającym możliwości robocze jest stosunek ciężaru do szerokości walca. Dla walców tandemowych z możliwością wibracji istotna jest również osiągana amplituda i częstotliwość wibracji oraz to, czy jest ona możliwa na obu bębnach. Walce oscylacyjne również działają z określoną amplitudą i częstotliwością, jednak nie powodują powstawania ruchu pionowego. Dzięki temu modele z możliwością oscylacji dają szybkie zagęszczanie materiału oraz mogą być wykorzystywane również w miejscach szczególnie wrażliwych, np. w sąsiedztwie budynków mieszkalnych czy na mostach i wiaduktach.

Walce drogowe najlepszych producentów

Efektywność wałowania i zagęszczania nawierzchni betonowej czy wykonywanej z masy mineralno-bitumicznej jest określana liczbą niezbędnych przejazdów, a co za tym idzie rozmiarami potrzebnego parku maszynowego. O wydajności walca drogowego decyduje jednak nie tylko szerokość robocza bębna, ciężar maszyny, amplituda i częstotliwość drgań czy działająca na bęben siła odśrodkowa. Bardzo duże znaczenie ma także kabina operatora. Liczy się to, czy zapewnia odpowiednią widoczność oraz komfort pracy: tłumienie drgań, filtrowanie pyłów i poziom hałasu. Wszystkie te parametry przekładają się bezpośrednio na jakość i prędkość wałowania, powinny więc również być brane pod uwagę przy wyborze najwłaściwszego sprzętu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo maszyny światowych producentów – walce BOMAG, HAMM czy DYNAPAC – które oferują znakomite warunki pracy operatora połączone z wysokim poziomem pozostałych walorów użytkowych.