Pobierz z App Stonre

Pobierz z Google Play

Stabilizatory gruntu

Jakość podłoża ma kluczowe znaczenie dla trwałości budowanej nawierzchni drogowej. Dlatego tak ważnym sprzętem przy wszystkich pracach drogowych są stabilizatory gruntu, które umożliwiają poprawienie parametrów ziemi.

Czym są i do czego służą stabilizatory gruntu?

Stabilizator gruntu to obok walców drogowych czy układarek mas bitumicznych sprzęt niezbędny do przeprowadzania profesjonalnych prac drogowych. Wykonuje on kilka zadań, a najważniejsze to:

  • zrywanie wierzchnich warstw podłoża
  • rozdrabnianie urobku
  • mieszanie urobku z odpowiednio dobranymi środkami stabilizującymi, np. cementem, żużlem, spoiwami,
  • wyrównywanie powierzchni,

W ten sposób stabilizator przygotowuje podłoże do kolejnych etapów prac, takich jak zagęszczanie gruntu oraz rozkładanie asfaltu.

Recyklery Wirtgen – najlepszy wybór na plac budowy

W naszej ofercie posiadamy stabilizatory gruntu Wirtgen WR 2000 i nowsze. Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości instalację do emulsji bitumicznej oraz instalację wodną, jego szerokość robocza wynosi 2000 mm, natomiast głębokość zrywania podłoża wynosi do nawet 500 mm. Pozwala to uzyskać bardzo wysoką efektywność i jakość pracy nad poprawianiem parametrów gruntu. O wysokiej jakości konstrukcji stabilizatora WR 2000 najlepiej świadczy fakt, że Wirtgen to marka o światowym zasięgu, obecna na każdym kontynencie i ciesząca się niesłabnącym uznaniem zarówno małych, jak i dużych firm budowlanych.

Dostępne w naszej ofercie stabilizatory są używane, jednak w bardzo dobrym stanie technicznym. Przed udostępnieniem do sprzedaży zadbaliśmy o przeprowadzenie wszelkich prac serwisowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu sprzęt sprawdzający się w każdym zadaniu i przynoszący konkretne zyski.