Systemy niwelacji MOBA

Układarka Roller Drilling Układarka Spycharka Koparka

Firma Bellator Maszyny Budowlane oferuje swoim Klientom zaawansowane systemy niwelacji produkowane przez MOBA Mobile Automation AG, przedsiębiorstwo specjalizujące się w technice pomiarowej od ponad 45 lat. W naszej ofercie znajdziecie Państwo systemy 2D i 3D zaprojektowane do prowadzenia robót ziemnych równiarkami czy spycharkami, a także systemy Big Sonic-Ski przeznaczone do nadzorowania prac układarek mas bitumicznych i kontroli grubości wykonywanych warstw. Systemy niwelacji, które proponujemy, wykorzystują dane dostarczane przez czujniki ultradźwiękowe i laserowe, a także dane satelitarne z systemu GPS. Zapewniamy pełne wsparcie techniczne przy instalacji i obsłudze systemów. Sprzedawane przez nas produkty firmy MOBA są objęte 12-miesięczną gwarancją producenta. Systemy niwelacji 2D, 3D oraz Big Sonic Ski pozwalają na znaczne usprawnienie prowadzonych prac oraz ułatwiają obsługę dużych i złożonych inwestycji.

Odpowiedź na wzrost oczekiwań inwestorów

Rozwój technologii budowlanych, zwiększająca się presja na skracanie terminów wykonania robót oraz stale rosnąca skala prowadzonych inwestycji zmusza dostawców sprzętu do oferowania rozwiązań, które pozwolą wykonawcom robót na sprostanie coraz bardziej rosnącym wymaganiom inwestorów. Systemy automatyzacyjne są jednym ze sposobów na przyspieszenie tempa robót przy jeszcze większej precyzji i kontroli nad ich przebiegiem. Nowoczesne systemy pomiarowe pozwalają na obniżenie kosztów realizacji inwestycji przez optymalne wykorzystanie sprzętu i zmniejszenie zużycia paliwa. Cyfrowa kontrola położenia i uzyskiwanych efektów pozwala na znaczne zwiększenie wydajności przy poprawie jakości wykonania. Budownictwo drogowe jest obszarem, w którym systemy pozycjonowania i niwelacji odgrywają kluczową rolę. Dzięki dostępnym różnego typu rozwiązaniom prowadzenie prac może być prostsze i efektywniejsze.

Kontrola pracy maszyn drogowych

Systemy niwelacji oferowane przez firmę MOBA pozwalają na kontrolę pracy maszyn do prowadzenia robót drogowych. Systemy dedykowane do koparek, spycharek czy równiarek pozwalają na niezwykle dokładne przygotowanie podłoża do prowadzenia wszystkich dalszych prac. Kontrola pracy rozściełaczy asfaltu umożliwia bardzo precyzyjne utrzymywanie założonej grubości wszystkich układanych warstw. Systemy pozycjonowania w skrapiarkach czy maszynach do zagęszczania nawierzchni umożliwiają nie tylko śledzenie położenia poszczególnych maszyn, ale także na natychmiastową ocenę stanu zaawansowania robót.

MOBA Mobile Automation AG – światowy lider systemów niwelacji

Firma MOBA Mobile Automation AG to dostawca najwyższej jakości systemów pozycjonowania i niwelacji. Niemiecka firma pochodząca z Limburg an der Lahn w Hesji jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań automatyzacyjnych dla budownictwa drogowego, prowadzenia robót ziemnych, górnictwa powierzchniowego, rolnictwa precyzyjnego oraz branż związanych z recyklingiem. Przedsiębiorstwo ma swoje oddziały w Azji, Ameryce Południowej i Północnej oraz rozbudowaną sieć przedstawicielstw na terenie całej Europy. Współpracuje ściśle z najlepszymi wytwórcami sprzętu budowlanego, m.in. z takimi potentatami jak VOLVO, RUTHMANN, DYNAPAC, CATERPILLAR, AMMANN, VÖGELE czy BOMAG. Dostarcza systemy niwelacyjne pracujące w technologiach 2D i 3D, a także aparaturę do monitorowania różnych parametrów pracy urządzeń dla drogownictwa, m.in. czujników temperatury do kontroli zagęszczania nawierzchni. Firma może poszczycić się wieloma innowacyjnymi opatentowanymi technologiami oraz jakością i precyzją działania swoich wyrobów. Od czasu powstania w 1972 roku przedsiębiorstwo MOBA Mobile Automation AG stale rozwija swoje produkty i zdobywa coraz to nowe rynki, ciesząc się renomą wśród wszystkich użytkowników korzystających z jego rozwiązań.