Pobierz z App Stonre

Pobierz z Google Play

Frezarki gąsienicowe

Kluczowym i niezbędnym etapem remontu dróg i innych nawierzchni jest usunięcie z nich starych warstw asfaltu. To trudne zadanie wykonywane jest dziś przede wszystkim przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu – czyli frezarek gąsienicowych. Wychodząc naprzeciw naszym klientom, przygotowaliśmy ofertę wysokiej jakości frezarek marki Wirtgen. W sprzedaży posiadamy sprzęty używane i wersje demo z niskim przebiegiem.

Frezarki drogowe Wirtgen

Niemiecka marka Wirtgen została założona w 1961 roku i od tamtego czasu jest jednym z wiodących producentów maszyn do budowy i remontu dróg. Wytwarzane przez nią urządzenia, takie jak frezarki gąsienicowe W 100 CFi odznaczają się bardzo wysoką sprawnością i trwałości. Wyposażone w silnik Cummins, bęben frezarki o szerokości 1000 mm i głębokości frezowania do 330 mm doskonale radzą sobie w usuwaniu nawet wielu warstw nawierzchni. Posiadają one również różnego rodzaju udogodnienia ułatwiające nawet wielogodzinną pracę operatora.

Frezarka gąsienicowa a kołowa

Frezarki do asfaltu dzielimy na dwa główne rodzaje: gąsienicowe i kołowe. Konstrukcyjnie różnią się one zasadniczo jedynie typem zastosowanego napędu, jednak ma to spory wpływ na ich działanie. Frezarki gąsienicowe odznaczają się między innymi wyższą stabilnością i przyczepnością do podłoża, dlatego mogą z powodzeniem pracować na wszelkich powierzchniach, gdzie istnieje ryzyko utraty przyczepności.

Wysoka jakość frezarek gąsienicowych Wirtgen to gwarancja dobrze wykonanej pracy na drodze. Ma to kluczowe znaczenie dla płynności prowadzonego remontu nawierzchni i tym samym pozwala minimalizować ponoszone koszty.