Walce BOMAG

Walce BOMAG

Walce BOMAG to nowoczesne maszyny do zagęszczania opracowywane, projektowane i produkowane już od ponad 60 lat. Dzięki stałemu udoskonalaniu walce BOMAG wyróżniają się coraz większą wydajnością oraz oszczędnością od poprzedników. Wszystko po to, by zagęszczanie gruntu przebiegało w jak najszybszy, jak najłatwiejszy i jak najbardziej profesjonalny sposób.
W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się:
• lekkie walce tandemowe o masie poniżej 5 t,
• ciężkie walce tandemowe przegubowe o masie 5-16 t,
• ciężkie walce tandemowe z ławą skrętną o masie 5-12 t,
• walce ogumione
Większość modeli walców BOMAG wyposażona jest w nowoczesne filtry STAGE IV lub STAGE V.

Bomag – ponad 60 lat doświadczenia w produkcji maszyn dla drogownictwa

BOMAG (pełna nazwa: Bopparder Maschinenbau-Gesellschaft mbH) to niemieckie przedsiębiorstwo z siedzibą w Boppard, które rozpoczęło swoją działalność w 1957 roku. Jeszcze w tym samym roku jej założyciel, Karl Heinz Schwamborn, zaprezentował nowy projekt technologii zagęszczania dla modelu walca dwuwałowego z napędem na oba bębny. W latach 60 otwarto austriacki oddział firmy, a do 2002 roku przedsiębiorstwo założyło swoje placówki w innych państwach, takich jak Chiny, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Kanada, Japonia i Węgry. Jeszcze w 1970 roku Schwamberg sprzedał swoją firmę amerykańskiemu przedsiębiorstwu KOEHRING. W 2001 roku BOMAG został pozyskany przez inną amerykańską firmę, SPX Corporation, by ostatecznie w 2005 roku znaleźć się w rękach francuskiej spółki FAYAT. Obecnie BOMAG produkuje około 20 grup maszyn, zatrudnia ponad 1200 osób w siedzibie w Boppard i współpracuje z ponad 500 dealerami z ponad 120 krajów.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.