Frezarki gąsienicowe

Frezarki gąsienicowe umożliwiają efektywne i wydajne prowadzenie remontów dróg. Pozwalają na zrywanie jednej lub wielu warstw nawierzchni przygotowując jezdnię do prowadzenia dalszych prac. Przy wykorzystaniu frezarek gąsiennicowych można również wykonywać usuwanie kolein i nierówności poprzecznych przez wygładzanie powierzchni warstwy ścieralnej. W ofercie firmy Bellator są maszyny drogowe używane od najlepszych producentów. Dostępne są m.in. frezarki drogowe Wirtgen o różnej szerokości i głębokości frezowania. Mamy urządzenia zapewniające różne poziomy wydajności bębnów i przenośników. Można u nas znaleźć również maszyny wyposażone w bardzo nowoczesne systemy niwelacji czy udogodnienia ułatwiające szybką wymianę frezów. Wszystkie oferowane przez nas frezarki gąsiennicowe zostały poddane gruntownemu przeglądowi, są sprawne i gotowe do pracy. W przypadku, gdyby wśród prezentowanych maszyn nie znaleźli Państwo urządzenia o poszukiwanych parametrach, prosimy o kontakt. Bellator jest w stanie sprowadzić na zamówienie maszynę o żądanej specyfikacji. Prezentowane przez nas maszyny można również wypożyczyć.

Frezarki gąsienicowe – szybkie wygładzanie lub usuwanie warstw nawierzchni

Frezarki gąsienicowe umożliwiają szybkie przeprowadzenie remontu nawierzchni dróg, które uległy uszkodzeniu wskutek nadmiernej eksploatacji, niekorzystnych warunków atmosferycznych czy błędów popełnionych przy ich wykonywaniu. Nowoczesne frezarki drogowe są w stanie poradzić sobie zarówno z wyrównywaniem skoleinowanej nawierzchni, jak i z usuwaniem warstwy ścieralnej czy wiążącej. Dzięki szerokiej ofercie frezarek gąsienicowych o różnych parametrach użytkowych można prowadzić naprawę całych pasów jezdni czy ich wybranych, węższych fragmentów, np. pobocza.

Frezowanie częściowe frezarkami gąsienicowymi

Frezowanie częściowe, które przywraca odpowiednią geometrię nawierzchni usuwając koleiny czy poprzeczne sfalowania, można wykonać przy pomocy frezarek gąsienicowych, wyposażonych w bęben o odpowiednim uzębieniu. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu specjalne bębny o bardzo ciasno rozmieszczonych frezach. Podczas pracy zrywają one niewielką część warstwy ścieralnej o grubości kilku milimetrów. Zaletą frezowania korekcyjnego jest szybkie tempo prowadzenia prac, ponieważ nawierzchnia nie wymaga już żadnych dodatkowych zabiegów. Ograniczeniem tej metody jest fakt, że może być stosowana jedynie w przypadku nawierzchni o niewielkim stopniu zużycia.

Usuwanie części lub całości nawierzchni frezarkami gąsienicowymi

W przypadku, gdy uszkodzenia remontowanej drogi sięgają głębiej, niż tylko wierzchniej części warstwy ścieralnej, jedynym rozwiązaniem jest usunięcie całej nawierzchni. Frezarki gąsienicowe pozwalają na szybkie usuwanie całej warstwy ścieralnej i warstwy wiążącej, dzięki czemu wyłączenie z ruchu drogi czy jej fragmentu można ograniczyć do minimum. Dostępność frezarek o różnej szerokości roboczej sięgającej od kilkudziesięciu centymetrów do ponad czterech metrów, które umożliwiają zbieranie warstw o grubości, dochodzącej w niektórych modelach nawet do pół metra, pozwala na sprawne przeprowadzanie usuwania nawierzchni zarówno w przypadku remontów niewielkich dróg lokalnych, jak i tras szybkiego ruchu.

Frezarki gąsienicowe – zalety systemu jezdnego

Frezarki gąsienicowe dzięki zastosowanemu w nim systemowi jezdnemu oferują bardzo wysoką stabilność pracy. Bez trudu utrzymują się w obranym torze frezowania. Współcześnie produkowane frezarki gąsienicowe mają podwozie składające się z czterech niezależnych wózków o dużym kącie wychylenia. Zapewnia on łatwe i precyzyjne manewrowanie maszyną. Dzięki systemom umożliwiającym zmianę wysokości całego urządzenia łatwo elastycznie reagować na konieczność zmiany głębokości frezowania.