Części do frezarek Wirtgen
OBSADY FREZÓW
Koło zębate gąsienicy
Koło napinające gąsienicy
Łańcuch gąsienicy 20 ogniw
Łańcuch gąsienicy 23 ogniwa
Płytka gąsienicy
Klepka gąsienicy
Rolka jezdna
Bellator zapewnia duży wybór części do frezarek Wirtgen. Dostępne są u nas zarówno elementy eksploatacyjne, które zużywają się naturalnie podczas prowadzenia prac, jak i podzespoły niezbędne przy wykonywaniu okresowych przeglądów, regulacji i napraw. Oferujemy części najlepszej jakości od sprawdzonych dostawców. Wśród oferowanych przez nas części do frezarek Wirtgen znajdziecie Państwo elementy pozwalające na wydajną pracę bębna frezującego, jak i zespołów transportujących destrukt czy podzespoły do układu jezdnego lub sterującego. Proponujemy wysokiej jakości frezy do asfaltu, obsady do frezów, listwy zgarniacza, odrzutniki bębna, płozy zabezpieczające krawędzie osłon bębna czy podzespoły do systemu zraszania bębna. Dostępne są też elementy napędu do frezarek gąsienicowych, m.in. napędowe koła zębate, rolki napinające i jezdne czy łańcuchy gąsienic, a także klepki poliuretanowe nakładane na gąsienice. Mamy także girlandy do taśmociągu czy rolki prowadzące i podtrzymujące. Można u nas oprócz tego znaleźć różne podzespoły układów hydraulicznych, np. siłowniki. Nasz asortyment obejmuje ponadto elementy pulpitów sterowania: dźwignie, przełączniki i przyciski.
Części do frezarek Wirtgen – praca mimo dużych obciążeń
Części do frezarek Wirtgen pozwalają na zapewnienie ciągłej pracy urządzenia pomimo dużego obciążenia zespołu zrywającego i jezdnego. Regularna wymiana elementów podlegających normalnemu zużyciu podczas eksploatacji nie tylko gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości wykonywania zadań, ale także zapobiega awariom innych części maszyny. Nadmierne wyeksploatowanie części roboczych może powodować przeciążenia współpracujących z nimi elementów. Defektom mogą ulec łożyska, mocowania czy różnego sworznie – usuwanie tego rodzaju uszkodzeń jest o wiele kosztowniejsze niż regularne wymiany elementów eksploatacyjnych, a co najważniejsze zabiera znacznie więcej czasu. Dbałość o odpowiedni stan frezów do asfaltu czy klepek gąsienic jest zdecydowanie bardziej opłacalna.
Frezy do asfaltu, obsady do frezów, odrzutniki, płozy, zraszacze – części do zespołów bębnów frezujących
Frezy do asfaltu to elementy tnące, które odpowiednio rozmieszczone na bębnie zrywają warstwy nawierzchni. Składają się one z ostrza wykonanego z wytrzymałych węglików spiekanych, osadzonego w korpusie ze specjalnie wzmacnianej stali. Tuleja mocująca montowana w dolnej części frezu pozwala na umieszczenie go w gnieździe bębna. Ostrze frezu do asfaltu podczas pracy ulega naturalnemu zużyciu. Odpowiednio wczesna wymiana gwarantuje utrzymanie dobrych własności tnących całego bębna i zapobiega uszkodzeniu gniazda. Oprócz cyklicznej wymiany niezwykle ważne jest też systematyczne kontrolowanie właściwego osadzenia frezów i stanu obsad. Bardzo istotne jest stosowanie frezów dopasowanych do typu bębna, obciążenia oraz rodzaju zrywanego podłoża. Frezy do asfaltu i betonu mają inny kształt ostrza specjalnie dopasowany do odmiennych właściwości tych materiałów.O wysokiej jakości pracy bębna poza stanem frezów do asfaltu czy betonu decyduje też prawidłowe funkcjonowanie pozostałych elementów. Ważny jest stan odrzutników, które są przymocowane bezpośrednio do bębna i odpowiadają za skierowanie odrywanych fragmentów w głąb systemu transportowego. Liczy się również stan zgarniaczy, które sprawiają, że frezowany materiał nie wypada z komory bębna frezującego, a jest przenoszony odrzutnikami. Istotna jest także praca zraszaczy oraz stan płóz chroniących boki komory bębna.
Napędy gąsienic, klepki poliuretanowe – stabilna praca i precyzyjna jazda frezarki
Układ jezdny frezarki odpowiada nie tylko za poruszanie się maszyny w torze frezowania, ale także decyduje o utrzymywaniu wysokiej stabilności, prawidłowej jakości i głębokości frezowania. Dostępne klepki poliuretanowe mocowane do gąsienic zapewniają poprawę przyczepności oraz dobrą ochronę nawierzchni drogi przed uszkodzeniem. Zabezpieczają także same gąsienice. Napędy gąsienic są poddawane bardzo wielkim obciążeniom ze względu na masę maszyn i ciągłe przemieszczanie się ich podczas pracy. Poszczególne elementy: rolki bieżne, na których spoczywa ciężar urządzenia, zębate koła napędowe wymuszające ruch, czy rolki napinające gąsienice ulegają ciągłemu zużyciu. Sprawdzanie ich stanu oraz wczesna wymiana nadmiernie wyeksploatowanych elementów redukują niebezpieczeństwo awarii na miejscu prowadzenia prac do absolutnego minimum.