Walce CAT

Walce CAT

Walce CAT przystosowane są do wszelkich prac wymagających zagęszczania. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje trwałe i niezawodne walce wibracyjne do gruntu wyróżniające się wysoką wydajnością ubijania oraz zdolnością pokonywania wzniesień, tandemowe walce wibracyjne dostępne w szerokim zakresie rozmiarów i konfiguracji, jak również walce na kołach ogumionych, nadające się doskonale do zagęszczania warstw ścieralnych i wiążących oraz zagęszczania gruntu i nawierzchni stabilizowanych wapnem lub cementem. Firma CAT produkuje także kompaktory do gruntu oraz kompaktory przeznaczone do prac na wysypiskach.

CAT – czołowy światowy producent maszyn dla różnych gałęzi przemysłu

Firma Caterpillar Inc., znana szerzej jako CAT, to jeden z największych światowych koncernów zajmujących się produkcją maszyn dla różnych gałęzi przemysłu. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1925 roku w Kalifornii w wyniku połączenia dwóch pogrążonych w kryzysie firm: Holt Manufacturing Company i C. L. Best. Początkowo nosiło nazwę Caterpillar Tractor Co. W 1930 roku na mocy warunków umowy fuzji firma została przeniesiona do miasta Peoria w stanie Illinois. Podczas II wojny światowej przedsiębiorstwo produkowało urządzenia dla amerykańskiej armii. Po zakończeniu działań wojennych, w wyniku boomu w branży, firma zaczęła szybko rosnąć, by już na początku lat 50 zacząć swoją przemianę w międzynarodową korporację i rozpocząć produkcję w innych krajach. W 1986 roku firma przeszła reorganizację i przyjęła obecną nazwę, a w 2017 rozpoczęły się jej przenosiny do Deerfield nieopodal Chicago. Współcześnie, obok projektowania i produkcji maszyn, korporacja zajmuje się również rozwojem i sprzedażą produktów finansowych oraz ubezpieczeń.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.