Pobierz z App Stonre

Pobierz z Google Play

Części do walców Hamm, Ammann

UKŁAD SPRYSKIWACZY

Więcej informacji

ZGARNIACZE BĘBNA

Więcej informacji

AMORTYZATOR GUMOWO-METALOWY BĘBNA HAMM

Więcej informacji

AMORTYZATOR BĘBNA HAMM

Więcej informacji

AMORTYZATOR BĘBNA DYNAPAC SERII CC900

Więcej informacji

AMORTYZATOR BĘBNA DYNAPAC SERII CC424, 524, 624

Więcej informacji

AMORTYZATOR BĘBNA DYNAPAC SERII CA51, 500, 511, 512, 551, 600, 602, 612, 702

Więcej informacji

AMORTYZATOR BĘBNA BOMAG SERII BW4, 6, 212, 213, 214, 217

Więcej informacji

AMORTYZATOR BĘBNA BOMAG SERII BW212, 213, 214, 216, 219

Więcej informacji

Bellator oferuje szeroki wybór części do walców: Hamm, Ammann, Bomag oraz innych czołowych producentów. Znajdziecie u nas Państwo zarówno elementy podlegające normalnemu zużyciu podczas eksploatacji, jak i te, które najczęściej ulegają awariom. Dysponujemy podzespołami do maszyn różnego typu: tandemowych walców drogowych, walców do robót ziemnych oraz walców ogumionych. Wśród dostępnych u nas części do walców Ammann, Hamm czy też innych marek proponujemy m.in. amortyzatory do bębnów, elementy układu spryskiwania czy zgarniacze do bębnów. Wszystkie prezentowane w naszej ofercie części są podzespołami najwyższej jakości i gwarantują długi czas bezawaryjnej eksploatacji. Ponieważ zdajemy sobie sprawę z konsekwencji nagłego przestoju walca dla harmonogramu realizowanej inwestycji i kosztów przerwania robót, wszystkie elementy dostarczamy w najkrótszym możliwym terminie.

Amortyzatory bębna

Dostępne w ofercie firmy Bellator części do walców pozwalają na wymianę elementów zużywających się najszybciej podczas normalnej eksploatacji. Oferowane amortyzatory do bębna są podzespołami odpowiedzialnymi za tłumienie drgań powodowanych przez pracę układów wibracyjnych i oscylacyjnych. Naprężenia powstające podczas pracy systemów wibracyjnych i oscylacyjnych wywołane obrotami umieszczonych wewnątrz bębna ruchomych mas wpływają na zwiększenie efektywności zagęszczania, jednak przeniesione na pozostałe podzespoły maszyny mogą doprowadzić do ich nadmiernego wyeksploatowania, a w rezultacie powstawania uszkodzeń. Dzięki dobrej jakości elastomerowym amortyzatorom wibracje są wygaszane i rozpraszane, a czas eksploatacji wzrasta, trzeba jednak pamiętać, że okres eksploatacyjny amortyzatorów tego typu jest ograniczony wytrzymałością elastomeru. Okresowa wymiana tych elementów może znacząco wydłużyć trwałość całej maszyny.

Układy spryskiwania i zgarniacze

Znajdujące się w naszej ofercie części do walców w postaci systemów spryskiwania oraz zgarniaczy bębna umożliwiają utrzymanie najważniejszego elementu roboczego we właściwym stanie oraz jednocześnie umożliwiają wykonywanie zagęszczania z należytą jakością. System spryskiwania to element, którego zadaniem jest stałe podawanie wody na powierzchnię pracującego bębna. Dzięki temu zagęszczana masa bitumiczna nie odspaja się i nie przywiera do jego powierzchni. Właściwa praca układu umożliwia precyzyjne dozowanie i rozprowadzanie wody. Zapewnienie jej odpowiedniego przepływu jest bardzo ważne, ponieważ zbyt duża ilość wody może prowadzić do nadmiernego wychłodzenia zagęszczanej powierzchni, zbyt mała może zaś spowodować przyleganie fragmentów masy asfaltowej, zanieczyszczając bęben i obniżając jakość wykonywanych prac. Podobną rolę – ochrony przed przywieraniem – pełnią zgarniacze. Te wykonane z tworzywa sztucznego elementy są odpowiedzialne za oczyszczanie bębna i usuwanie fragmentów asfaltu czy innego wałowanego materiału.