Pomorskie: rozbudowa „krajówki” między Kornem a Kościerzyną

Pomorskie: rozbudowa „krajówki” między Kornem a Kościerzyną

2020-05-22-Fot-unsplash-Ricardo-Resende

Fot. unsplash/Ricardo Resende

[2020-05-22] Za rok ma się zakończyć rozbudowa ponad sześciokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 20 między Kornem a Kościerzyną. Inwestycja, o wartości ok. 46,7 mln zł, zakłada przebudowę skrzyżowań oraz powstanie ciągu pieszo-rowerowego.

Umowa dotycząca rozbudowy fragmentu DK 20 została podpisana w czwartek, 21 maja 2020 r. między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a firmą Polaqua SA.

Inwestycja powstanie w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Realizacja potrwa rok i będzie kosztowała ok. 46,7 mln zł.

Początek tego odcinka o długości ok. 6,2 km znajduje się na skrzyżowaniu DK 20 z drogą wojewódzką nr 235 w miejscowości Korne, a koniec dochodzi do Obwodnicy Kościerzyny.

W ramach prac dojdzie do rozbudowy skrzyżowań. Najpoważniejszą zmianą będzie rondo, które powstanie w Kornem na skrzyżowaniu DK 20 z DW 235. Poza nim zostaną przebudowane jeszcze cztery inne skrzyżowania poprzez m.in. budowę lewoskrętów. Zmieni się też przejazd przez linię kolejową koło Łubiany, gdzie zostanie poprawiona geometria tego przejazdu poprzez przesunięcie jezdni o ok. 3,5 m na południe. Dzięki temu będzie lepsza widoczność i wygodniejszy przejazd przez tory.

Ponadto, budowie i przebudowie podlegać będą krótkie odcinki dróg wojewódzkiej i gminnych w obszarze wlotów na skrzyżowania, a także większość obiektów inżynierskich oraz szereg elementów istniejącej infrastruktury technicznej. W zakres inwestycji wejdzie także budowa na całej długości ciągu pieszo-rowerowego.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.