Zalety frezarek drogowych marki Wirtgen

walec podczas prac drogowych

Frezarka do asfaltu to sprzęt niezbędny przy remontach dróg oraz innego rodzaju nawierzchni z mas bitumicznych. Zmechanizowane usuwanie popękanej, pofałdowanej i pokrytej koleinami nawierzchni przekłada się na krótszy czas prac i jednocześnie daje znakomite efekty. Jednym z kluczowych producentów frezarek jest niemiecka marka Wirtgen – dowiedz się dlaczego warto postawić na jej produkty.

Wysoka wydajność pracy

Wirtgen to zdecydowanie jeden z liderów na rynku maszyn budowlanych i drogowych – renoma marki nie jest zasługą wyłącznie marketingu, stoją za nią również twarde dane na temat wysokiej wydajności tych maszyn. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii frezarki Wirtgen są w stanie z bardzo dużą dokładnością usuwać nawet grube warstwy starych nawierzchni drogowych. Ma to istotne znaczenie z finansowego punktu widzenia – wysoka wydajność oznacza mniej czasu potrzebnego na zrealizowanie danego etapu napraw, mniej roboczogodzin, a także mniejsze zużycie paliwa.

Wysoka różnorodność

Wirtgen posiada w swoim portfolio wiele różnego rodzaju frezarek, w tym frezarki kołowe oraz gąsienicowe. Każda z tych maszyn znajduje nieco inne zastosowanie na placu budowy. Frezarki gąsienicowe są bardziej stabilne i mają zazwyczaj większą szerokość roboczą, dlatego lepiej nadają się do frezowania dużych nawierzchni – od wielopasmowych dróg i rond, po place, parkingi, pasy startowe. Frezarki kołowe to z kolei urządzenia o większej zwrotności, świetnie sprawdzają przy frezowaniu nawierzchni takich jak ścieżki rowerowe czy przystanki autobusowe. Stawiając na markę Wirtgen zyskujesz dostęp do większych możliwości.

Dostępność serwisu

Ważną kwestią przy wyborze frezarki, jak i innych maszyn, jest jakość i dostępność obsługi serwisowej. Chodzi nie tylko o łatwość dotarcia do serwisu, ale również o dostęp do części zapasowych. Dlaczego warto o tym pamiętać? Ponieważ prawidłowe serwisowanie to klucz do utrzymania maszyny w dobrym stanie przy minimalnych kosztach. Im łatwiej i szybciej można naprawić usterkę frezarki do asfaltu, tym mniejsze koszty jej posiadania.