Łódzki odcinek Autostrady A2 w remoncie

Remont A2 Łódź

fot. GDDKiA

[2023-06-28] Rozpoczynają się prace remontowe nawierzchni na autostradzie A2 w Łódzkiem, trasy na części jezdni południowej (w kierunku Warszawy), między węzłami Wartkowice i Emilia.

W kolejnym tygodniu ruszają roboty na jezdni północnej (kierunek Poznań) między węzłami Łódź Północ i Stryków. Na obu odcinkach wymianie ulegnie nawierzchnia.

Odcinek w kierunku Warszawy

Na jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy roboty obejmą odcinek o długości 2,36 km (od km 324,2 do km 326,56). Będą tam wymieniane aż trzy warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Natomiast po usunięciu starych warstw drogi położone zostaną nowe. Dodatkowo, drogowcy zastosują tam siatkę wzmacniającą dla zapewnienia bezawaryjnej eksploatacji drogi w okresie kilku następnych lat. Ruch podczas prac, w obu kierunkach, zostanie przekierowany na jezdnię północną. Roboty mają się zakończyć w ciągu miesiąca.

Kierunek Poznań

Natomiast w przypadku jezdni prowadzącej w kierunku Poznania, remontowi podlegać będzie odcinek drogi o długości ok. 1,4 km. Prace rozpoczną się w nocy z 2 na 3 lipca i potrwają około trzech tygodni. Wymieniane będą dwie wierzchnie warstwy i podobnie, jak w przypadku pierwszego remontowanego odcinka, tak i tutaj zastosowana zostanie siatka wzmacniająca. Na czas trwania robót ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdni południowej. Będą tam obowiązywały ograniczenia prędkości do 80, a nawet do 70 km/h zależnie od miejsca.