Na co uważać przy wynajmie maszyn budowlanych?

Profesjonalny sprzęt budowlany nie należy do tanich, a jest konieczny do stawiania obiektów na większą skalę. Na szczęście wiele mniejszych oraz większych firm może skorzystać z opcji wynajmu sprzętu budowlanego. Przystępne ceny oraz bardzo nowoczesne urządzenia, które przy zakupie na własny użytek kosztowałyby o wiele więcej, zdecydowanie zachęcają do skorzystania z takiej oferty. O czym warto jednak pamiętać? 

Stan techniczny

Najważniejszym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wynajmie sprzętu budowlanego, jest stan maszyn. Przy podpisywaniu umowy klient musi być pewny co do wydajności, sprawności oraz bezpieczeństwa każdego urządzenia. Warto więc zastrzec sobie wcześniejsze prawo do obejrzenia maszyn i wskazania wszystkich ewentualnych mankamentów. Ewentualne usterki należy zgłaszać bezzwłocznie, ponieważ zazwyczaj w cenie wynajmu wliczony jest także serwis. Warto pamiętać również o tym, że firma powinna udostępnić nam także instrukcję obsługiwania.

Zgodność z umową

Jeżeli stan techniczny maszyn nie pozostawia zbyt wiele do życzenia, można przystąpić do negocjacji i podpisania umowy. Na umowie powinny się znaleźć dokładne informacje o każdym z wynajmowanych urządzeń (numer seryjny lub rejestracyjny). Wynajem maszyn budowlanych musi być również poprzedzony dokładnym ustaleniem działania w przypadku awarii oraz spisaniem wszystkich istniejących przed przekazaniem sprzętu w ręce klienta uszkodzeń. Na umowie musi znaleźć się również termin odbioru sprzętu oraz całkowity koszt.

Jeżeli szukasz firmy oferującej wynajem sprzętu budowlanego, zapoznaj się z naszą ofertą. Bardzo szeroki wybór maszyn dostępnych w atrakcyjnych cenach sprawia, że cieszymy się dużym uznaniem wśród klientów.