W Poznaniu powstanie 2,5 tys. nowych mieszkań

2020-10-01-Fot-Pixabay-PIRO4D

Fot. Pixabay/PIRO4D

[2020-10-01] Około 2,5 tys. mieszkań, wraz z towarzyszącą im infrastrukturą powstanie na działce po dawnych zakładach Wiepofama w Poznaniu. Pierwsze budynki mają być gotowe w przyszłym roku.

W środę, 30 września wmurowano kamień węgielny pod budowę Famy Jeżyce – największej inwestycji powstającej w ramach Nowych Jeżyc, czyli miejskiej koncepcji rewitalizacji tej dzielnicy Poznania. Jak podkreślili przedstawiciele inwestora, jest to jedna z największych inwestycji deweloperskich w stolicy Wielkopolski. Inwestycja obejmie teren o wielkości ok. 8 ha.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez spółkę Fama Development, której inwestorami są spółki Unidevelopment oraz Wiepofama. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Unibep.

W ramach pierwszego etapu Famy Jeżyce powstają dwa budynki, w których łącznie znajdzie się 251 mieszkań. Realizacja tego etapu zakończyć się ma pod koniec 2021 roku.

– Fama Jeżyce przywróci miastu dotąd niedostępne dla poznaniaków tereny Wiepofamy, znajdujące się w samym sercu dzielnicy. Prócz budynków mieszkalnych osiedle wypełnią nowe drogi, skwery deptak zwieńczony miejskim placem. W pobliżu zrealizowany zostanie także nowy park miejski – podano.

Całe przedsięwzięcie ma być zrealizowane w najbliższych latach; przedstawiciele inwestora nie podają precyzyjnej daty zakończenia budowy osiedla.

logo PAP