Poprawi się bezpieczeństwo na DK-36

 

[2023-02-15] Doświetlone przejścia dla pieszych i specjalne płytki dla niewidomych to tylko niektóre plany Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad związane z poprawą poziomu bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 36 w województwie dolnośląskim.

Dyrekcja zaplanowała zadania w kilku lokalizacjach, które będą realizowane w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Wykonawcy zostaną wyłonieni w przetargach, które właśnie się rozpoczęły

Gogołowice

W Gogołowicach zostanie doświetlone jedno przejście, na którym zostaną również ułożone specjalne płytki dla osób niedowidzących i niewidomych. Odnowione będzie także istniejące oznakowanie poziome. Powstanie też strefa przejściowa oświetlenia drogowego.

Wąsosz

W Wąsoszu doświetlonych będzie siedem przejść dla pieszych wraz z ułożeniem płytek dla osób niewidomych i niedowidzących. Wybudowany zostanie m.in. chodnik o długości ok. 210 m, który stanowić będzie dojście do zatoki autobusowej i przejścia dla pieszych w ciągu głównym DK-36.

Wińsko

W Wińsku oświetlenie dedykowane pojawi się na dwunastu przejściach, do tego ułożone zostaną płytki dla osób niewidomych i niedowidzących. W ramach zadania przewidziano budowę chodnika o łącznej długości ok. 380 m, odnowione będzie również istniejące oznakowanie poziome. Oferty złożone w przetargach poznamy pod koniec lutego.