Kraków modernizuje Aleje 29 listopada

Kraków modernizuje Aleje 29 listopada

Foto: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

 

[2023-06-06] Jak informują krakowskie władze samorządowe, w intensywną fazę prac drogowych weszła rozbudowa ważnej arterii komunikacyjnej – Alei 29 Listopada w Krakowie. W związku z powyższym, już w czwartek, 15 czerwca od godz. 5.00, ruch kołowy na skrzyżowaniu ul. Powstańców – al. 29 Listopada zostanie przeniesiony i skierowany w nowo wybudowaną jezdnię po stronie wschodniej tej arterii.

Sygnalizacja świetlna i zmiany

Dla uporządkowania i zapewnienia ciągłości ruchu na powyższym odcinku drogi wprowadzona zostanie tymczasowa sygnalizacja świetlna. Ponadto w Alejach 29 Listopada zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ul. Powstańców. Piesi będą kierowani do przejść przy ul. Siewnej i ul. Dobrego Pasterza. Zmiany w organizacji ruchu mają potrwać do końca sierpnia.

Zmiany między wiaduktami

Także 15 czerwca br., od godz. 7.00, zmianom ulegnie również organizacja ruchu na odcinku pomiędzy wiaduktami kolejowymi w rejonie Alei 29 listopada. Na tym etapie, roboty drogowe wejdą na środkową część jezdni, a ruch kołowy będzie się obywał po zewnętrznych częściach jezdni w układzie: po jednym pasie w każdym kierunku z udostępnieniem nowej jezdni. Pieszym natomiast udostępnione zostaną nowe chodniki po obu stronach alei. Nowa tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do połowy sierpnia.

Źródło: UM Krakowa