Kolejne opóźnienia na S19. Prace jeszcze się nie rozpoczęły

fot. Depositphotos/Muller_M

fot. Depositphotos/Muller_M

 

[2023-02-23] Droga S19 na odcinku Lublin – Lubartów jest jedną z najbardziej uczęszczanych w całym kraju. Jej rozbudowa miała być zakończona do 2024 r., ale raczej nie ma co liczyć na dotrzymanie terminu.

Ze względu na bardzo duże natężenie ruchu droga S19 miała być na odcinku z Lublina do Lubartowa zmodernizowana i przekształcona w drogę ekspresową. Na początku 2021 r. podpisano umowę na rozbudowę drogi, za sumę 835 mln zł. Zgodnie z postanowieniami umowy droga miała być gotowa na początku 2024 r. Prace się jeszcze nie rozpoczęły, choć za chwilę miną już dwa lata od podpisania umowy z wykonawcą.

Zaczną jesienią

Wynika to z m.in. z ciągłych zmian w projekcie, które są spowodowane koniecznością zmiany przebiegu linii światłowodowych. Nadal na przykład nie został złożony wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRiD). Jest on niezbędny do rozpoczęcia prac. Nowy plan zakłada, że prace związane z inwestycją ruszą na jesień bieżącego roku. Termin realizacji inwestycji (dla przypomnienia) to 36 miesięcy od daty rozpoczęcia inwestycji, z wyłączeniem okresów zimowych.