Jak wynająć koparkę? Etapy postępowania

koparka na wynajem

Wynajem sprzętu budowlanego to rozwiązanie, po które sięgają zarówno firmy budowlane jak i osoby prywatne. Dzięki niemu można wykonać najcięższe prace na placu budowy bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupów. A co równie bardzo ważne – wynajem jest bardzo prostą, przystępną procedurą. Dowiedz się, jak łatwo wynająć koparkę i co warto wiedzieć przed podjęciem tej decyzji.

Wynajem koparki krok po kroku

Wynajem koparki to prosta procedura, na którą może zdecydować się zarówno każda osoba prywatna, jak i firma. Kolejne etapy postępowania to:

  • rezerwacja wybranego urządzenia – w tym celu wystarczy skontaktować się z nami i określić który model Cię interesuje i w jakim przedziale czasowym chcesz go wypożyczyć. Czas wynajmu jest bardzo elastyczny, może wynosić od kilku dni do nawet kilku miesięcy
  • podpisanie umowy – aby wynajem zarezerwowanego sprzętu doszedł do skutku, konieczne jest podpisanie przez strony umowy zawierającej warunki wynajmu. Poza określeniem modelu oraz czasu wynajmu umowa zawiera takie dane jak personalia wynajmującego, informacje o ubezpieczeniu oraz zobowiązanie do tego, że maszyna będzie obsługiwana przez uprawnionego operatora (jeśli istnieje potrzeba, koparka może zostać wypożyczona wraz z operatorem – wiąże się to jednak z dodatkową opłatą)
  • odbiór maszyny – po zawarciu umowy wystarczy odebrać maszynę. Wygoda naszych klientów jest dla nas bardzo ważna, dlatego jesteśmy w stanie dostarczyć wypożyczony sprzęt do każdego miejsca w Polsce.

Zwrot wypożyczonego sprzętu następuje w dniu zakończenia wynajmu. Wynajmujący ma również możliwość wykupienia go na stałe na preferencyjnych warunkach.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem?

Wynajem sprzętu budowalnego, w tym koparek, to bardzo atrakcyjna alternatywa dla kupna własnego wyposażenia. Korzystają z niego zarówno osoby prywatne, potrzebujące wykonać okazjonalne prace budowlane, jak również firmy szukające dodatkowych zasobów sprzętowych na czas realizacji prac lub zastępstwa dla własnych maszyn, które uległy uszkodzeniu. Kluczową zaletą wynajmu jest jego stosunkowo niska cena, a także brak dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją maszyn – np. garażowania czy serwisu.