Analiza opłacalności najmu maszyn budowlanych

Różne walce drogowe marki HAMM

Fot. BELLATOR Maszyny Budowlane

[2020-09-09] Rok 2020 jest pełen niespodzianek, zarówno tych niemiłych jak i napawających optymizmem.

Świat nie stoi w miejscu. Mimo wcześniejszego lockdown-u nawet niesprzyjające warunki wywołane przez pandemię nie są w stanie wstrzymać prac prowadzonych na szeregu budów, inwestycji i innych realizacjach, których jedną z podstaw jest wsparcie w postaci parku maszynowego ułatwiającego i wspomagającego pracę szeregu wykonawców. Tu też rodzi się pytanie, czy warto posiadać własny sprzęt, czy korzystać z opcji wynajmu. W dobie kryzysu pytanie nie jest bezzasadne.

Chcąc rozwiać wątpliwości i spróbować odpowiedzieć na to pytanie postanowiliśmy skorzystać z pomocy specjalistów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach a dokładnie z Centrum Badań i Transferu Wiedzy (CBiTW), które przygotowało dla nas szczegółową analizę omawianego zagadnienia. Zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem, rozpatrzenia na jego podstawie wszelkich za i przeciw, skorelowania tego czego się tutaj dowiecie z własnym doświadczeniem i sytuacją w jakiej znajduje się Wasza firma lub przedsiębiorstwo a w efekcie końcowym wyciągnięcia wniosków, które pozwolą Wam podjąć właściwą decyzję.

Dziękujemy serdecznie Panom dr Piotrowi Dąbrowskiemu i dr Witoldowi Gradoniowi z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych za przygotowanie analizy i cieszymy się niezmiernie, że możemy ją zaprezentować tak szerokiemu audytorium jakim jest praktycznie każdy użytkownik Internetu, który zawita w progi naszej strony www.

Zbliżający się koniec roku sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji, planowaniu kolejnych kroków, rozliczaniu wykonanych prac a co za tym idzie rozważeniu jakie mamy perspektywy i czy przypadkiem nie należy zmienić dotychczas przyjętej strategii w kontekście korzystania z własnego parku maszynowego czy też wykorzystania zasobów maszyn drogowych i budowlanych oferowanych przez firmy specjalizujące się w wynajmie tego typu urządzeń a jakim niewątpliwie jest nasza firma czyli BELLATOR Maszyny Budowlane Sp. z o.o.

Materiały do pobrania: plik z analizą opłacalności najmu maszyn budowlanych

Wszelkie prawa zastrzeżone:

logo-Bellator logo-Uniwersytet-Ekonomiczny-w-Katowicach logo-CBiTW