Wielkopolskie/Koniec przebudowy drogi 242 Wyrzysk-Osiek nad Notecią

Wielkopolskie/Koniec przebudowy drogi 242 Wyrzysk-Osiek nad Notecią

2020-11-18-Fot-Pixabay[2020-11-18] Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 242 o długości 4,1 km na odcinku Wyrzysk-Osiek nad Notecią (Wielkopolskie). Łączny koszt rozbudowy to 28,3 mln zł.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu poinformował w poniedziałek, że inwestycja, która trwała od listopada 2018 roku, była możliwa dzięki pozyskaniu ponad 20 mln zł unijnego dofinansowania. Pierwsze roboty bitumiczne i brukarskie rozpoczęły się w połowie kwietnia 2019 roku.

W ramach przedsięwzięcia wykonano skrzyżowania, zjazdy, zatoki postojowe i autobusowe, ścieżkę rowerową i chodnik, kanalizację deszczową, zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu. Wykonawcą była spółka Budimex.

„Realizacje takich inwestycji to przede wszystkim poprawa jakości życia mieszkańców. Na odcinku ponad czterech kilometrów mamy ścieżkę rowerową, chodnik, zatoki autobusowe i postojowe, bariery ochronne, więc tym samym zwiększyliśmy bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych” – powiedział marszałek Wielkopolski Marek Woźniak.

Podkreślił, że zadania realizowane na drogach w województwie wielkopolskim współfinansowane są w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, „co jest szansą na rozwój całego regionu i lokalnych społeczności”.

Inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 242 to kontynuacja planu kompleksowej rozbudowy. W latach 2016-2017 również w ramach WRPO 2014+ rozbudowany został odcinek w samym Wyrzysku o długości ponad 2,1 km. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 7,2 mln zł.

W „Planie transportowym dla województwa wielkopolskiego w perspektywie 2030 roku”, nad którym trwają prace, planuje się ująć rozbudowę drogi na odcinku Wyrzysk – przejście DK10 o długości blisko 2,7 km. Wartość szacunkowa tego zadania to ponad 10 mln złotych.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.