Warmińsko-mazurskie/ Budimex z najlepszą ofertą na budowę obwodnicy Smolajn

2020-11-17-Fot-Pixabay[2020-11-17] Firma Budimex złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Smolajn w ciągu drogi krajowej nr 51 – poinformował olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

„Kontrakt o wartości blisko 26 mln zł zrealizuje w terminie 16 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych firma Budimex. Jeśli nie będzie odwołań, w grudniu będziemy mogli podpisać umowę” – poinformował PAP rzecznik prasowy olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki.

Obwodnica Smolajn ma mieć długość 1,76 km. Rozbudowana zostanie droga w istniejącym i częściowo w nowym śladzie. „W ramach zadania zostaną wybudowane dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, dwie pary zatok autobusowych, przejścia dla pieszych z azylami oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2021-2022” – podał Głębocki.

Budowa obwodnicy Smolajn to zadanie realizowane w ramach rządowego „Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”. W ramach Programu, oprócz obwodnicy Smolajn, do 2030 roku powstaną obwodnice Olsztyna i Dywit, Gąsek, Pisza oraz Szczytna. W ramach Programu powstanie w sumie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych.

logo PAP