Trzy decyzje dla przebudowy lotniska w Radomiu

Trzy decyzje dla przebudowy lotniska w Radomiu

2020-07-14-Fot-Pixabay-HilJon

Fot. Pixabay/HilJon

[2020-07-14] Wojewoda mazowiecki wydał w ostatnich dniach trzy decyzje dotyczące przebudowy lotniska w Radomiu – poinformował zespół prasowy wojewody. To m.in. zezwolenia na budowę wieży kontroli lotów czy dróg kołowania oraz płyt postojowych.

Jak poinformowano w komunikacie, wojewoda wydał zezwolenie na budowę obiektów kubaturowych dla portu lotniczego Radom – Sadków; chodzi o budynek wieży kontroli ruchu lotniczego i strażnicę lotniskowej straży pożarnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową.

Wojewoda formalnie zezwolił także na budowę wewnętrznego układu drogowego połączonego z układem drogowym Portu Lotniczego Radom-Sadków, budowę zewnętrznych miejsc parkingowych oraz wymaganej infrastruktury technicznej oraz budowę m.in. budynków administracyjnych służb lotniskowych.

Zarządzające lotniskiem Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) uzyskało już także wydawane przez wojewodę zezwolenie w zakresie budowy dróg kołowania oraz płyt postojowych.

Obecnie na lotnisku w Radomiu trwają prace przy przebudowie pasa startowego. Będzie on także wydłużony o 500 metrów, do 2,5 km.

W marcu PPL podpisał umowę na projekt i budowę nowego terminala lotniczego. Obiekt ma być wybudowany na początku 2022 r.

Według PPL całe lotnisko będzie gotowe na przełomie lipca i sierpnia 2022 r.

Port lotniczy w Radomiu jest budowany prawie od podstaw. Zgodnie z założeniem PPL, lotnisko to ma być portem komplementarnym dla Okęcia i przejąć od niego część ruchu lotniczego – głównie loty czarterowe i niskokosztowe.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.