Kraków. Koncepcja wiaduktu nad magistralą kolejową

Kraków. Koncepcja wiaduktu nad magistralą kolejową

2021-01-21-Fot-Pixabay-MichaelGaida

Fot. Pixabay/MichaelGaida

[2021-01-21] Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wiaduktu drogowego nad układem torowym w ciągu ul. Kąpielowej na południu miasta. Obiekt ma poprawić dojazd do ul. Zakopiańskiej od strony Swoszowic.

Rzecznik Zarządu Inwestycji Miejskich (ZIM) Jan Machowski poinformował, że postępowanie wygrała propozycja firmy ARG Projektowanie Inwestycyjne, która wykona zadanie za 307,5 tys. zł. W sumie w przetargu złożono siedem ofert.

Zadaniem zwycięskiej firmy będzie m.in. przygotowanie trzech wariantów wiaduktu oraz infrastruktury towarzyszącej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej, poprzedzonej konsultacjami społecznymi. Wśród materiałów, które mają zostać przygotowane, jest też wstępny kosztorys dokumentacji projektowej i prac budowlanych. Zgodnie z założeniem, koncepcja ma zostać przygotowana w tym roku.

Wykonanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wiaduktu nad magistralą kolejową w ciągu ul. Kąpielowej stało się możliwe, bo ZIM otrzymał od PKP Polskich Linii Kolejowych pozytywną opinię wraz z warunkami, dotyczącą planowanego obiektu.

Opracowanie ma też uwzględniać zmiany w zakresie przyległego układu drogowego – chodzi m.in. o ulice Torową, Armii Kraków i Kolejarzy, a także dojazd do planowanego w tym rejonie parkingu park&ride przy przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

„Budowa wiaduktu, a tym samym likwidacja przejazdu drogowego przez tory ma poprawić bezpieczeństwo ruchu, a także ułatwić obsługę komunikacyjną od strony Swoszowic nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także pieszych i rowerzystów” – wskazał rzecznik ZIM.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.