Zachodniopomorskie: dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych dla dwóch powiatów

Zachodniopomorskie: dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych dla dwóch powiatów

Fot-Pixabay-Free-Photos

Fot. Pixabay/Free-Photos

[2020-05-08] Środki z Funduszu Dróg Samorządowych trafią do powiatów świdwińskiego i wałeckiego. Rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 3,5 mln zł trafi na przebudowę tamtejszych dróg.

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał kolejne cztery umowy na rządowe dofinansowanie gminnych i powiatowych inwestycji na drogach lokalnych. 3,5 mln zł zostanie przeznaczone na przebudowę dróg w powiatach świdwińskim i wałeckim oraz w Świdwinie i Wałczu.

W powiecie świdwińskim dofinansowanie otrzymała przebudowa drogi powiatowej od granicy powiatu do miejscowości Sławoborze. Dofinansowanie tej zaplanowanej na kilka lat inwestycji z FDS wyniesie łącznie ponad 13,5 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 27 mln zł. W Świdwinie dofinansowano przebudowę ul. Kołobrzeskiej wraz z przyległymi drogami. Dofinansowanie z Funduszu wynosi ponad 1,4 mln zł, a całość przedsięwzięcia jest warta ponad 2,472 mln zł.

Z kolei w Wałczu dofinansowanie zyskała przebudowa al. Tysiąclecia. Wartość inwestycji wynosi 1,5 mln zł, a dofinansowanie to blisko 765 tys. zł. Także w Wałczu dofinansowanie zyskała modernizacja ul. Żabiej. Całkowita wartość projektu to ponad 1,1 mln zł, a dofinansowanie z FDS ponad 824 tys. zł.

W połowie kwietnia br. premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę 26 zadań powiatowych i 43 gminnych zgłoszonych do dofinansowania przez zachodniopomorskie samorządy. Środki z Funduszu w wysokości 105,6 mln zł pozwolą na budowę, przebudowę lub remont 115 kilometrów dróg: 73 kilometrów powiatowych i 42 kilometrów gminnych.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.