Budowa S10. Zaskakujący zwrot w sprawie obwodnicy Bydgoszczy. Wybór Budimexu unieważniony.

Budowa S10. Zaskakujący zwrot w sprawie obwodnicy Bydgoszczy. Wybór Budimexu unieważniony.

2021-12-15-Fot-GDDKiA
Fot. GDDKiA

[2021-12-15] Niespełna miesiąc po wyborze spółki Budimex na wykonawcę odcinka drogi ekspresowej S10 od węzła Bydgoszcz Południe do Emilianowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o unieważnieniu tej decyzji.

Zaskakujący komunikat bydgoski oddział GDDKiA przekazał 14 grudnia po południu. Dyrektor Sebastian Borowiak poinformował, że wybór Budimexu z 16 listopada został anulowany.

– Powodem jest pismo, które wpłynęło do GDDKiA już po wyborze wykonawcy. Ujawnia ono nowe okoliczności mogące mieć wpływ na wynik postępowania – informuje GDDKiA.

Co to za pismo i od kogo pochodzi, tego dyrekcja nie precyzuje. Wiadomo jednak, że opisane w nim okoliczności zmuszają GDDKiA do ponownej kwalifikacji podmiotowej wykonawcy.

Dyrekcja zbada teraz czy nie ma podstaw do wykluczenia Budimexu z postępowania. Po wyborze Budimexu w listopadzie, rozpoczęła się także tzw. kontrola uprzednia prowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych. GDDKiA czeka na jej wyniki, i w związku z tym trudno określić potencjalną datę podpisania umowy z Budimexem. Odcinek drogi S10 Bydgoszcz Południe – Emilianowo liczy niecałe 9 km. Pierwszy z węzłów zostanie w ramach inwestycji przebudowany, drugi powstanie od podstaw. W rejonie Emilianowa mają powstać w obu kierunkach miejsca obsługi podróżnych. Przebudowie ma ulec również 25-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 25, która krzyżuje się z S10. W ten sposób powstanie obwodnica Brzozy.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.