Przetarg na budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego rozstrzygnięty

Przetarg na budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego rozstrzygnięty

2020-06-05-Fot-Pixabay-jaroslaw-igras

Fot. Pixabay/jaroslaw-igras

[2020-06-05] Rozstrzygnięty został przetarg na budowę obwodnicy Ostrowca Św. – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Najkorzystniejszą ofertę (52,9 mln zł) złożyło konsorcjum firm Fabe Polska (lider) i SP Sine Midas Stroy.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana, jeśli nie wpłyną żadne odwołania od decyzji komisji przetargowej. Inwestycja ma być realizowana w latach 2020-23 w systemie „Projektuj i buduj”.

W ramach inwestycji ma zostać zaprojektowany i wybudowany odcinek drogi jednojezdniowej klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km. Przebiegać ona będzie nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9, stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa.

Planowana jest również m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

Inwestycja ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca. Ma także zminimalizować niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta.

Obecnie DK9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 r. 23 tys. pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu poprzez przełożenie ruchu tranzytowego na nowy przebieg drogi krajowej nr 9.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.