Umowa na wiadukt w Bochni podpisana

Fot-Pixabay-makamuki0

Fot. Pixabay/makamuki0

[2020-04-21] Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z firmą, która zaprojektuje i zbuduje wiadukt w Bochni w ciągu drogi krajowej nr 94. Zastąpi on obecnie użytkowany, wyeksploatowany już wiadukt. Nowy obiekt ma być gotowy w połowie 2023 r.

Do realizacji zadania wybrano firmę FIB Talaga z Myślenic. Jej oferta opiewa na blisko 3,6 mln zł. Według drogowców budowa nowego wiaduktu jest konieczna, ponieważ stary, jednoprzęsłowy obiekt, pochodzący z 1984 r., jest w złym stanie technicznym.

Stary wiadukt zostanie rozebrany i w jego miejsce wybudowany zostanie nowy. Zanim to się stanie, powstanie wiadukt tymczasowy, na który przełożony będzie ruch do czasu ukończenia budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji wraz z uzyskaniem decyzji realizacyjnej oraz realizację wszystkich robót budowlanych, a także uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla nowego wiaduktu.

Wszystkie prace mają być zrealizowane w terminie 28 miesięcy od podpisania umowy; na prace projektowe wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji, włącznie z decyzją na realizację inwestycji, przewidziano 21 miesięcy, natomiast na roboty budowlane – siedem miesięcy.

Logo PAP