Schäfer Technic – renomowany producent maszyn drogowych

Do najbardziej znanych producentów maszyn drogowych zaliczyć można firmy Volvo, Vögele czy Wirtgen. Nie znaczy to jednak, że urządzenia mniej rozpoznawalnych przedsiębiorstw muszą odbiegać jakością od tych konstruowanych przez największych. Jedną z firm, która nie ma się czego wstydzić w zestawieniu z rynkowymi gigantami, jest Schäfer Technic.

Krótka historia firmy Schäfer Technic

Firma Schäfer Technic została założona przez Johannesa Schäfera w 1898 roku w Fellbach w południowo-zachodnich Niemczech. Początkowo zwała się po prostu Schäfer i zajmowała się produkcją sprzętu rolniczego. W latach 50. ubiegłego wieku Robert Schäfer rozszerzył ofertę przedsiębiorstwa o naczepy ze stali dla rolnictwa oraz urządzenia dla budownictwa. Z biegiem lat firma wyspecjalizowała się w produkcji maszyn dla drogownictwa. W 2001 roku przyjęła swoją obecną nazwę. Schäfer Technic stale się rozwija, doskonaląc swoje maszyny oraz wprowadzając na rynek nowe rozwiązania.

Jakie maszyny drogowe znajdują się w ofercie Schäfer Technic?

Oferta firmy Schäfer Technic obejmuje szeroki zakres urządzeń dla drogownictwa. To przede wszystkim wszelkiego rodzaju maszyny do obróbki i zamykania powierzchniowego nawierzchni drogowych – dostępne zarówno w wersji montowanej na samochodach ciężarowych, jak i ciągnionej. Sprzęt umożliwia wykonywanie napraw metodą tradycyjną oraz ręczne rozprowadzanie mieszanki. Przedsiębiorstwo produkuje także maszyny do punktowego układania łat bitumicznych oraz rozściełania mikrodywaników bitumicznych o zróżnicowanej szerokości.

W katalogu Schäfer Technic dostępne są nie tylko maszyny do utrwalania nawierzchni bitumicznych. Znajdują się w nim na przykład cysterny do transportowania bitumu i emulsji bitumicznej na miejsce prowadzenia prac, które mogą zostać użyte w roli mobilnych zbiorników magazynowych. Przedsiębiorstwo produkuje pojemniki o pojemności do 30 000 litrów, które mogą być wyposażone w różne systemy podgrzewania. Ofertę firmy uzupełniają maszyny do uszczelniania połączeń między fragmentami nawierzchni oraz dokonywania niewielkich napraw nawierzchni, jak również urządzenia do rozkładania grysu. Przedsiębiorstwo produkuje też maszyny drogowe do specjalnych zastosowań, które budowane są na indywidualne zamówienie.