Rozpoczęła się rozbudowa drogi wojewódzkiej w Bieszczadach

2021-04-20-Fot-Pixabay-manufaktura82
Fot. Pixabay/manufaktura82

[2021-04-20] 68 mln zł będzie kosztować rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 894 na odcinku Hoczew-Polańczyk na Podkarpaciu. Inwestycja o długości ok. 11 km, jest współfinansowana z budżetu Unii Europejskiej. W piątek uroczyście zainaugurowano modernizację trasy.

Jak powiedział w trakcie uroczystości w miejscowości Średnia Wieś marszałek województwa  podkarpackiego Władysław Ortyl, budowa drogi w Bieszczadach zawsze oznacza „duży front inwestycyjny”.

„Tutejszy teren jest trudny, gdyż jest zabudowany, górski, z potokami oraz różnymi przeszkodami i problemami” – mówił.

Zakres prac przewidzianych w ramach inwestycji obejmuje m.in.: wykonanie przebudowy i rozbudowy istniejącej drogi wojewódzkiej, przebudowę mostów i przepustów na potokach górskich, rozbudowę skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 893 i 894 w miejscowości Hoczew, budowę ronda w miejscu obecnego skrzyżowania dróg wojewódzkich 894 i 895 w Myczkowie. Powstaną też chodniki i zatoki autobusowe. Przebudowa obejmie w sumie ok. 11 km drogi.

Jak zaznaczył dyr. Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotr Miąso, poprawa dróg w Bieszczadach wpłynie na lepszą dostępność tego rejonu.

„Przystępujemy do generalnej przebudowy drogi, a co ważniejsze 12 mostów, które są jej częścią. Poprawiona będzie także nawierzchnia dróg, w związku z czym zwiększamy komfort podróżowania nie tylko mieszkańców tych rejonów, ale także coraz liczniej odwiedzających te regiony turystów” – zwrócił uwagę. Pierwsi podróżujący mają pojechać nową drogą już pod koniec października. Liderem wykonywanych robót jest firma Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, a partnerem Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Sanoku.

logo PAP