Rogalinek. Do końca lutego obie części mostu będą połączone

2022-02-16-Fot-wzdw-pl
Fot. wzdw.pl
[2022-02-16] Budowa nowego, pięcioprzęsłowego mostu przez Wartę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 trwa od września 2020 roku. Teraz wchodzi w nową fazę.

W lipcu 2020 roku podpisana została umowa na budowę mostu przez rzekę Wartę wraz z dojazdami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku. W ramach inwestycji powstają nowy pięcioprzęsłowy most, jezdnia o długości blisko 800 metrów, dwa ciągi pieszo-rowerowe i kanalizacja deszczowa. Stara przeprawa będzie wyburzona, oczywiście po wcześniejszym uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu.

– Do końca lutego środek zostanie połączony. Wykonywane są właśnie ostatnie segmenty ustroju niosącego mostu. Kolejnym etapem będzie demontaż tymczasowych podpór i budowa obustronnych chodników na nowym obiekcie – informują przedstawiciele Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Inwestycja to koszt 63,2 mln złotych, blisko 52 mln złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Według planów roboty powinny się zakończyć w październiku 2022 roku.