Otwarto oferty w przetargu na budowę kolejnego odcinka S19

2020-10-09-Fot-unsplash-gabrielle-henderson

Fot. unsplash/gabrielle henderson

[2020-10-09] Dziewięć ofert wpłynęło do przetargu na projekt i budowę 12-km odcinka Bielsk Podlaski Zachód-Boćki trasy S19 Via Carpatia – podała po otwarciu ofert Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

To siódmy przetarg z podlaskiego odcinka S19, który jest na etapie otwarcia przetargowych ofert od firm zainteresowanych realizacją tej inwestycji.

Najtańszą ofertę złożyła turecka firma Kolin Insaat Turizm Sanayi ve Ticaret z kwotą 254,7 mln zł, najdroższą – Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o. na kwotę 381,3 mln zł. Wartość zamówienia to 354,3 mln zł. Dwie oferty przekroczyły tę kwotę – poinformowali drogowcy.

Odcinek Bielsk Podlaski Zachód (bez węzła drogowego) – Boćki( z węzłem drogowym) będzie dwujezdniową drogą ekspresową przyszłej trasy Via Carpatia. Droga ma być przystosowana do ciężkiego ruchu. „Na odcinku zlokalizowano węzeł Boćki. Powstanie też pięć wiaduktów, sześć przejść dla zwierząt oraz sześć przepustów ekologicznych dla małych zwierząt i płazów” – podała GDDKiA.

Kontrakt na projekt i budowę tego odcinka GDDKiA w Białymstoku chce podpisać w pierwszym kwartale 2021 r, budowa ma być realizowana w latach 2022-2024.

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że obecnie trwa wyłanianie wykonawców projektu i budowy łącznie 78 km trasy S19 w Podlaskiem.

W naszej ofercie znajdują się maszyny budowlane, które na pewno znajdą zastosowanie podczas takiej inwestycji, przykładowo ciężkie koparki gąsienicowe