Most w Jasienicy Rosielnej ukończony

2021-09-30-Fot-GDDKiA
Fot. GDDKiA

[2021-10-04] Niemal 16,5 mln zł kosztowała budowa mostu przez potok Rosielna w miejscowości Jasienica Rosielna w ciągu drogi krajowej nr 19 na Podkarpaciu. Prace przy budowie przeprawy trwały dwa lata.

Jak poinformował PAP Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA, inwestycja swoim zakresem obejmowała budowę mostu przez potok Rosielna wraz z rozbudową drogi krajowej nr 19 na długości ok. 0,6 km.

„Wykonawca musiał także wybudować tymczasową przeprawę, a także rozbudować skrzyżowania z drogami powiatowymi nr 1962R Krosno – Jasienica Rosielna i nr 2028R Jasienica Rosielna – Blizne” – dodał.

Prace przy budowie mostu trwały dwa lata. W 2020 r. wykonano objazd tymczasowy, rozebrano istniejący most i realizowano budowę nowego obiektu. Wykonano m.in. fundamenty i podpory. „Natomiast w tym roku kontynuowano roboty budowlane przy moście stałym i dojazdach. Po wykonaniu nowego mostu rozebrano most tymczasowy. Wykonawca realizował także m.in. roboty wykończeniowe i związane z rekultywacją terenu oraz rozbudową skrzyżowań” – wyjaśnił Wysocki.

Wykonawcą prac było konsorcjum: Wolmost Sp. z o.o. i Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. Wartość umowy to niemal 16,5 mln zł. Droga krajowa nr 19 przebiega przez wschodnią Polskę, łącząc m.in. Białystok, Lublin i Rzeszów.

logo PAP