Mimo epidemii wykonawcy pracują

Fot-Pixabay-MemoryCatcher

Fot. Pixabay/MemoryCatcher

Pomimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa wykonawcy nie przerywają prac na budowach dróg. – Nie wstrzymujemy i nie zamykamy budów – zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

„Zachowanie ciągłości w realizacji inwestycji oraz ogłaszanie nowych przetargów i podpisywanie kolejnych umów jest niezbędne dla utrzymania stabilności na rynku budowlanym, co w obecnej sytuacji jest kluczowe dla całej gospodarki” – napisano w środowym komunikacie GDDKiA.

Dyrekcja zapewnia jednocześnie, że wspólnie z branżą monitoruje sytuację na wszystkich budowach i apeluje do wykonawców o realizację prac budowlanych z zachowaniem bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych związanych z ogłoszonym stanem epidemii.

GDDKiA podtrzymuje także swoje plany ogłaszania nowych przetargów, aby firmy mogły pozyskiwać kolejne zlecenia. „Nasze plany są nadal aktualne. Pracownicy GDDKiA pracują zdalnie, aby zapewnić ciągłość realizacji zadań instytucji, w tym m.in. ogłaszanie i prowadzenie postępowań przetargowych oraz podpisywanie umów, chociażby korespondencyjnie. Zapraszamy firmy budowlane do składania ofert w trwających i przyszłych przetargach. Gospodarka, inwestycje publiczne, w tym te największe infrastrukturalne, są niezwykle ważne w tym trudnym okresie” – dodano.

Obecnie w realizacji (podpisana umowa z wykonawcą) jest 88 inwestycji drogowych o łącznej długości przekraczającej 1080 km. W budowie znajduje się 70 zadań o długości blisko 800 km.

Logo PAP