Koronawirus nie zatrzymuje kolejowych inwestycji

Fot-Pixabay-KarinKarin

Fot. Pixabay/KarinKarin

Na kolejowych budowach PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) nie ma istotnych zmian, pomimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa – poinformował w czwartkowym komunikacie zarządca kolejowej infrastruktury.

PKP PLK informują, że plany przetargowe spółki są nadal aktualne, zapewniona jest ciągłość ogłaszania i prowadzenia przetargów oraz podpisywania umów. Na bieżąco monitorowana jest także sytuacja na wszystkich projektach, a wykonawcom przekazano wytyczne jak prowadzić prace z zachowaniem bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych. „Zachowanie ciągłości w realizacji inwestycji, jak również ogłaszanie nowych przetargów i podpisywanie kolejnych umów jest niezbędne dla utrzymania stabilności na rynku budowlanym. W obecnej sytuacji takie działania są kluczowe dla całej gospodarki” – napisano w komunikacie.

Według zarządcy infrastruktury jednym z najważniejszych działań, jakie podjęła spółka w ostatnich dniach to przyspieszenie płatności i rozliczeń oraz zatwierdzania i obiegu dokumentów.

PKP PLK realizują wart prawie 76 mld zł Krajowy Program Kolejowy. To ponad 220 projektów zakładających modernizację 9 tys. km torów. Środki finansowe mają zostać wykorzystane do 2023 r.

Logo PAP