Które maszyny drogowe są najczęściej wynajmowane?

budownictwo drogowe

Budowa dróg jest w dzisiejszych czasach w znacznym stopniu prowadzona przy użyciu ciężkiego sprzętu – koparek, ładowarek, walców, układarek asfaltu i wielu innych. Wysokie zapotrzebowanie na tego typu maszyny sprawia, że dużą popularnością cieszy się usługa wynajmu. Chętnie korzystają z niej zarówno małe, jak i duże firmy. Dowiedz się, jakie urządzenia cieszą się największym zainteresowaniem.

Koparki

Przeznaczenie koparki jest proste – służy ona do wykonywania różnego rodzaju wykopów, a ewentualnie także przeładunku uzyskanego urobku na środki transportu. Podczas budowy dróg wykorzystywane są w najwcześniejszych etapach prac.

W naszej ofercie maszyn na wynajem posiadamy koparki kołowe oraz gąsienicowe.

Ładowarki

Bardzo powszechnie pojęcia „ładowarka” i „koparka” są ze sobą utożsamiane, choć maszyny te różnią się od siebie pod względem konstrukcji i przeznaczenia. Zgodnie z nazwą ładowarki wykorzystywane są przede wszystkim do ładowania sypkiego materiału na pryzmy lub na pojazdy transportowe. Dzięki szerokiej szufli odznaczają się wysoką skutecznością. Mogą być również wykorzystywane do niwelacji terenu

Ładowarki i koparki to sprzęty najchętniej wynajmowane, ponieważ znajdują one zastosowanie na każdym placu budowy – nie tylko przy pracach drogowych. Pozostałe maszyny drogowe, takie jak walce czy układarki asfaltu są przeznaczone stricte na place budowy dróg.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem?

Wynajem maszyn drogowych to usługa, z której korzysta wiele wykonawców – zarówno duże, jak i małe firmy. Pozwala on szybko i relatywnie niskim kosztem pokryć zapotrzebowanie na sprzęt niezbędny do wykonania wszystkich etapów prac drogowych – od niwelacji terenu, do zagęszczania nawierzchni z asfaltu. Ważnym plusem wynajmu jest to, że wynajmujący może sam decydować, na jaki okres chce wypożyczyć sprzęt – dzięki temu zapewnia sobie większą płynność finansową.