Finał pierwszego etapu przebudowy głównej ulicy w Wadowicach

2020-11-05-Fot-Krzysztof-Cabakcommons-wikimedia-org

Fot. Krzysztof Cabak/commons.wikimedia.org

[2020-11-05] Dobiega końca realizacja pierwszego etapu remontu ul. Lwowskiej, głównej arterii w Wadowicach. Małgorzata Targosz-Storch z tamtejszego magistratu podała w środę, że ruszyło asfaltowanie jezdni. Nawierzchnia położona zostanie na ponad połowie długości ulicy.

„Ruszyło asfaltowanie jezdni na odcinku między ulicami Poprzeczną i dr. Putka. Wiąże się to ze sporymi utrudnieniami. Do końca miesiąca, zgodnie z zapowiedziami wykonawcy robót, warstwa końcowa asfaltu będzie już położona” – powiedziała Targosz-Storch.

Burmistrz miasta Bartosz Kaliński powiedział, że prace przy drugim etapie – od ul. Poprzecznej do wadowickiego rynku, rozpoczęte zostaną wiosną przyszłego roku. „Możliwie, że pogoda będzie łaskawa i pozwoli zacząć roboty wcześniej” – powiedział.

Małgorzata Targosz-Storch podkreśliła, że realizacja jednej z największych gminnych inwestycji ostatnich lat idzie zgodnie z planem.

„Ze względu na ogrom prac i ich zakres, remont został podzielony na kilka części, aby w miarę możliwości utrudnienia dla kierowców były mniejsze. Na kończonym właśnie I etapie, obejmującym przebudowę południowego odcinka Lwowskiej, od ronda gen. Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Legionów i Poprzeczną, wykonano już większość chodników, ruszyła budowa trasy rowerowej i jednocześnie trwają nasadzenia zieleni” – powiedziała urzędniczka.

Jak dodała, po zakończeniu inwestycji, co stać się ma w listopadzie przyszłego roku, główna arteria miasta zyska nowe oblicze.

Wadowicki magistrat tuż przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą przebudowy. Koszt inwestycji wynosi ok. 14 mln zł. Wadowice pozyskały na ten cel blisko 6,2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wykonawca w ramach zadania wymienia konstrukcję oraz nawierzchnię ulicy. Modernizuje magistralę wodociągowo-kanalizacyjną. Na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i Legionów powstaną ronda. Zmodernizowane zostaną pozostałe skrzyżowania, zatoki autobusowe oraz chodniki po obu stronach jezdni. Pojawią się nowe latarnie z lampami typu LED. Wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rowerowa ze stacją serwisową, stojaki na rowery, ławki, huśtawki oraz kosze na śmieci z funkcją segregacji.

1-km ulica Lwowska przebiega od centralnego wadowickiego placu Jana Pawła II w kierunku wschodnim. Kończy się w pobliżu ronda łączącego drogi krajowe 52 i 28 u wylotu z miasta.

Do prac z układaniem asfaltu polecamy dostępne u nas gąsienicowe układarki asfaltu takich marek jak Vögele, Volvo oraz Dynapac.