Części do rozściełaczy, części do układarek, części do w walca – gdzie kupić?

Rozściełacze, układarki i walce to ciężkie maszyny drogowe, które – ze względu na intensywną eksploatację – ulegają zużyciu. Wymianie podlegają zwłaszcza części, które ścierają się w trakcie pracy przy budowie dróg. Maszyny te łatwo naprawić, jeśli posiada się do nich odpowiednie części. Gdzie można je kupić? 

Części do rozściełaczy – gładki temat

Rozściełacze asfaltu są niezastąpionym narzędziem przy budowie dróg, które odpowiadają za ułożenie równej powierzchni, która w efekcie zapewni stabilną jazdę. Jednak jak każdy sprzęt, tak i ten może ulec awarii. Ważne jest, aby maszyny drogowe oraz budowlane zreperować przy użyciu części najwyższej jakości. Można wyróżnić trzy grupy elementów do rozściełaczy:

  • ulegające zużycie podczas użytkowania (np. rolki dociskowe),
  • podzespoły o dużym obciążeniu (mechanizmy, które pomagają w szeroko rozumianym transporcie substancji asfaltowej),
  • elementy pracujące w wysokiej temperaturze (elementy grzałek oraz generatorów)

Zadanie grzałek polega przede wszystkim na wytworzeniu temperatury odpowiedniej dla przepływu masy bitumicznej oraz jej śliskości. Z kolei generatory powinny dostarczać odpowiednią ilości energii elektrycznej.

Części do walców – sprawdzony w boju

Wyróżnia się często dychotomiczny podział części do walców:

  • amortyzatory bębna (wygłuszające wszelkie wibracje oraz odgłosy),
  • układy spryskiwania i zgarniacze (w celu utrzymania tzw. najważniejszego elementu roboczego we właściwym stanie oraz wykonania zagęszczenia z należytą jakością).

Spryskiwanie jest odpowiedzialne za podawanie wody na powierzchnię pracującego bębna. W prawie identyczny sposób pracują zgarniacze – ich zadanie to oczyszczanie bębna oraz usuwanie fragmentów materiałów, które podlegają walcowaniu.

Części do układarek – skutecznie układa sobie życie

Części do układarek dzielimy na dwie grupy:

  • elementy, które pracują w wysokiej temperaturze (jak grzałki czy generatory),
  • podzespoły pod dużym obciążeniem.

W czasie wykonywania swojej pracy części układarek obcują z masą całego mechanizmu, dlatego też narażone są one na szybkie zużycie. W związku z tym bardzo dobrze jest się zaopatrzyć w tzw. klepki optymalizujące przyczepność oraz skutecznie chroniące gąsienice wraz z podłożem.

Części do układarek, walców, rozściełaczy – gdzie szukać?

Części do różnego rodzaju maszyn budowlanych należy szukać w autoryzowanych punktach, czyli tam, gdzie znaleźć można produkty najwyższej jakości. Przykładem dobrej marki jest  Bellator Sp. z. o.o. Na rynku jesteśmy obecni od roku 2012, a w swojej ofercie posiadamy produkty przeznaczone do maszyn wykorzystywanych przy robotach drogowych, a także remontowych.