Budowa dwóch odcinków A1 ponownie ruszyła

Fot-Budimex-A1

Fot. Budimex

[2020-03-31] Po zimowej przerwie kontynuowane są prace przy kolejnych odcinkach autostrady A1. Wznowiono roboty pomiędzy Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim oraz pomiędzy Kamieńskiem i Radomskiem (Łódzkie).

Prace budowlane przy dwóch południowych odcinkach autostrady A1 na terenie województwa łódzkiego weszły wiosną w kolejną fazę. Zima była łagodna, zatem niektóre roboty kontynuowano, ale dopiero teraz można wznowić na przykład układanie nawierzchni.

Na realizowanej przez konsorcjum Budimex i Strabag budowie autostrady A1 na odcinku Tuszyn – Piotrków Trybunalski, po przerwie zimowej, kontynuowane są roboty związane z konstrukcją jezdni głównej – aktualnie wykonywana jest podbudowa, tzw. chudy beton.

Pod koniec kwietnia rozpocznie się układanie jezdni betonowej. „Prace trwają obecnie na trzypasmowym odcinku, który będzie prowadził ruch z północy na południe Polski. Prace trwają na całym szesnastokilometrowym odcinku autostrady. Zaawansowanie całości prac wynosi obecnie 30 proc. – wyjaśnia rzecznik firmy Budimex Michał Wrzosek.

Zakończenie budowy odcinka A1 pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Tryb. planowane jest na koniec III kwartału 2021 roku. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku.

Konsorcjum Budimex i Strabag realizuje także inny odcinek budowy A1 – Kamieńsk – Radomsko. Zaawansowanie prac na tym odcinku wynosi 25 proc. Ich zakończenie planowane jest późną wiosną 2021 roku, dwa miesiące później niż zakończenie budowy odcinka Tuszyn – Piotrków. Całość prac na A1 jest podzielona na pięć odcinków o łącznej długości 81 km.

Logo PAP