Warmińsko-mazurskie/ Budimex z najlepszą ofertą na budowę obwodnicy Smolajn

Warmińsko-mazurskie/ Budimex z najlepszą ofertą na budowę obwodnicy Smolajn

2020-11-17-Fot-Pixabay[2020-11-17] Firma Budimex złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Smolajn w ciągu drogi krajowej nr 51 – poinformował olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

„Kontrakt o wartości blisko 26 mln zł zrealizuje w terminie 16 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych firma Budimex. Jeśli nie będzie odwołań, w grudniu będziemy mogli podpisać umowę” – poinformował PAP rzecznik prasowy olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki.

Obwodnica Smolajn ma mieć długość 1,76 km. Rozbudowana zostanie droga w istniejącym i częściowo w nowym śladzie. „W ramach zadania zostaną wybudowane dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, dwie pary zatok autobusowych, przejścia dla pieszych z azylami oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2021-2022” – podał Głębocki.

Budowa obwodnicy Smolajn to zadanie realizowane w ramach rządowego „Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”. W ramach Programu, oprócz obwodnicy Smolajn, do 2030 roku powstaną obwodnice Olsztyna i Dywit, Gąsek, Pisza oraz Szczytna. W ramach Programu powstanie w sumie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.