Droga na osi zachodniej we Wrocławiu. Podpisano umowę na budowę

Droga na osi zachodniej we Wrocławiu. Podpisano umowę na budowę

2021-04-30-Fot-Wrocławskie-Inwestycje-SA-01
Fot. Wrocławskie Inwestycje S.A.

[2021-04-30] Podpisano umowę na budowę inwestycji drogowej tzw. osi zachodniej we Wrocławiu. Do 2023 r. ma powstać m.in. ponad 4 km dróg, pięć skrzyżowań i wiadukt. Inwestycja będzie kosztować 181,5 mln zł i ma w założeniu odkorkować zachodnią część miasta.

Umowa została podpisana z konsorcjum, którego liderem jest Bickhardt Bau Polska sp. z o.o. To kontrakt w wysokości blisko 181,5 mln zł, a inwestycja jest współfinansowana z Unii Europejskiej.

2021-04-30-Fot-Wrocławskie-Inwestycje-SA-02
Fot. Wrocławskie Inwestycje S.A.

„Wybudujemy 4,2 km nowych dróg, 5675 m dróg rowerowych, 5875 m chodników, ponad kilometr ciągu pieszo-rowerowego, 5 skrzyżowań, dwa przejścia tunelowe dla pieszych i rowerzystów. Dużym wyzwaniem inżynierskim będzie budowa wiaduktu w ciągu Alei Stabłowickiej. Będzie on miał ponad 140 m i pozwoli uczestnikom ruchu drogowego bezkolizyjnie przejechać nad uczęszczaną linią kolejową w kierunku Legnicy” – powiedział cytowany w komunikacie kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji S.A. Wojciech Kaim.

2021-04-30-Fot-Wrocławskie-Inwestycje-SA-03
Fot. Wrocławskie Inwestycje S.A.

W kolejnych etapach przebudowy tego rejonu miasta zaplanowano też przeniesienie i wyciszenie torowiska tramwajowego, budowę nowej pętli autobusowej w okolicy, gdzie powstanie nowy szpital onkologiczny, oraz liczne nasadzenia drzew. „Oś Zachodnia to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych w ostatnich latach, która pozwoli połączyć obwodnicę Leśnicy z ulicą Kosmonautów poprzez nową Aleję Stabłowicką oraz rozbudować o kolejne dwa pasy ruchu ulicę Kosmonautów od ulicy Fieldorfa do wysokości kąpieliska Glinianki” –  powiedział cytowany w komunikacie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.