Dlaczego koparki Atlas cieszą się tak dużym uznaniem?

Koparka ATLAS – bezawaryjność i skuteczność

Używana koparka kołowa DOOSAN DX 160W Used wheeled excavator DOOSAN DX 160W Gebraucht Mobilbagger DOOSAN DX 160W Колёсный экскаватор б/у DOOSAN DX 160W

Firma Atlas jest jednym z bardziej rozpoznawalnych producentów maszyn budowlanych. W portfolio marki znajduje się wiele typów pojazdów, jednak największym uznaniem cieszą się jej koparki. Głównym powodem jest ich wysoka jakość, niezawodność oraz uniwersalność – pojazdy sprawdzą się zarówno przy prostych pracach budowlanych i ziemnych, jak też realizacji złożonych inwestycji. W niniejszym wpisie wytłumaczymy, na czym dokładnie polega fenomen koparek Atlas.

Historia firmy Atlas w pigułce

Początki firmy Atlas przypadają na rok 1919 – właśnie wtedy Hinrich Weyhausen założył własną firmę, która specjalizowała się w produkcji maszyn oraz przenośników rolniczych. Działalność szybko zdobyła zaufanie klientów, ponieważ oferowane przez Weyhausena pojazdy były dopasowane do realnych potrzeb odbiorców. Sukces pociągnął za sobą konieczność opracowania spójnego wizerunku marki, co w 1936 roku zaowocowało przemianowaniem dotychczasowej nazwy firmy (czyli Hinrich Weyhausen KG) na znane do dziś określenie Atlas.

Z czasem firma postanowiła zająć się produkcją maszyn z innych segmentów rynkowych. Na przełomie lat 40. i 50. XX wieku z fabryk marki Atlas wyjeżdżały już pierwsze koparki, które dzięki swojej bezawaryjności oraz innowacyjności spotkały się z ciepłym przyjęciem i pozwoliły producentowi zająć pozycję światowego lidera w zakresie budowy maszyn. W szczytowym momencie funkcjonowania, marka Atlas posiadała trzy zakłady, w których zatrudniano ponad 1000 pracowników.

Niestety, Atlas napotkał w międzyczasie na problemy finansowe. Po śmierci Hinricha Weyhausena firma przechodziła z rąk do rąk – najpierw w obrębie samej rodziny, a później zewnętrznych inwestorów, którzy przejęli spółkę pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Atlas kilkukrotnie zmieniał właścicieli, jednak dziś marka powróciła do swoich korzeni – zarówno pod względem nazwy, ikonicznego żółtego koloru maszyn, jak też głównej myśli przewodniej, która towarzyszyła jeszcze historycznemu założycielowi firmy. Chodzi o przywiązanie do wysokiej jakości oraz dopasowywanie nowych technologii do celów oraz pracy użytkowników.

Atlas – synonim najwyższej jakości maszyn budowlanych

Atlas produkuje obecnie wiele rodzajów maszyn budowlanych na potrzeby budownictwa, prac drogowych, rolnictwa, a nawet przemysłu wojskowego. Najbardziej rozpoznawalnym produktem wciąż pozostają jednak koparki, które ze względu na uniwersalne zastosowanie sprawdzają się zarówno w czasie budowy dróg, jak również prowadzenia złożonych prac inżynieryjnych. Za tak dużą popularnością tych pojazdów stoi ich świetna wydajność oraz solidne wykonanie. Koparki Atlas są też znane z doskonałego wyważenia oraz idealnego rozkładu masy, gwarantującego sprawne poruszanie się w każdych warunkach.

W ofercie firmy znajdziemy nie tylko klasyczne koparki kołowe oraz gąsienicowe, ale także maszyny specjalne, np. koparki dwudrogowe, które są przystosowane do przemieszczania się zarówno po gruncie, jak i torach kolejowych. To właśnie Atlas opatentował ten rodzaj maszyn, dzięki czemu przyczynił się do zrewolucjonizowania dotychczasowego sposobu budowy oraz modernizacji tras kolejowych.

Sprawna opieka serwisowa

Nawet najlepsze maszyny mogą się popsuć, jednak właściciele koparek Atlas nie muszą się tym specjalnie martwić. Firma posiada bowiem rozbudowany program wsparcia – zarówno dla swoich klientów, jak i autoryzowanych dealerów. Pomoc ze strony przedsiębiorstwa obejmuje zindywidualizowany system gwarancyjny, a także platformę, która w łatwy sposób pozwala na zdobycie potrzebnych części zamiennych w razie przeprowadzania remontów lub wymiany zużytych podzespołów.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.