Koparka ATLAS – bezawaryjność i skuteczność

Używana koparka kołowa ATLAS 160 W Used wheeled excavator ATLAS 160 W Gebraucht Mobilbagger ATLAS 160 W Колёсный экскаватор б/у ATLAS 160 W
ATLAS 160 W

Firma Atlas jest jednym z bardziej rozpoznawalnych producentów maszyn budowlanych. W portfolio marki znajduje się wiele typów pojazdów, jednak największym uznaniem cieszą się jej koparki. Głównym powodem jest ich wysoka jakość, niezawodność oraz uniwersalność – pojazdy sprawdzą się zarówno przy prostych pracach budowlanych i ziemnych, jak też realizacji złożonych inwestycji. W niniejszym wpisie wytłumaczymy, na czym dokładnie polega fenomen koparek Atlas.

Z czasem firma postanowiła zająć się produkcją maszyn z innych segmentów rynkowych. Na przełomie lat 40. i 50. XX wieku z fabryk marki Atlas wyjeżdżały już pierwsze koparki, które dzięki swojej bezawaryjności oraz innowacyjności spotkały się z ciepłym przyjęciem i pozwoliły producentowi zająć pozycję światowego lidera w zakresie budowy maszyn. W szczytowym momencie funkcjonowania, marka Atlas posiadała trzy zakłady, w których zatrudniano ponad 1000 pracowników.

Niestety, Atlas napotkał w międzyczasie na problemy finansowe. Po śmierci Hinricha Weyhausena firma przechodziła z rąk do rąk – najpierw w obrębie samej rodziny, a później zewnętrznych inwestorów, którzy przejęli spółkę pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Atlas kilkukrotnie zmieniał właścicieli, jednak dziś marka powróciła do swoich korzeni – zarówno pod względem nazwy, ikonicznego żółtego koloru maszyn, jak też głównej myśli przewodniej, która towarzyszyła jeszcze historycznemu założycielowi firmy. Chodzi o przywiązanie do wysokiej jakości oraz dopasowywanie nowych technologii do celów oraz pracy użytkowników.

W ofercie firmy znajdziemy nie tylko klasyczne koparki kołowe oraz gąsienicowe, ale także maszyny specjalne, np. koparki dwudrogowe, które są przystosowane do przemieszczania się zarówno po gruncie, jak i torach kolejowych. To właśnie Atlas opatentował ten rodzaj maszyn, dzięki czemu przyczynił się do zrewolucjonizowania dotychczasowego sposobu budowy oraz modernizacji tras kolejowych.

Nawet najlepsze maszyny mogą się popsuć, jednak właściciele koparek Atlas nie muszą się tym specjalnie martwić. Firma posiada bowiem rozbudowany program wsparcia – zarówno dla swoich klientów, jak i autoryzowanych dealerów. Pomoc ze strony przedsiębiorstwa obejmuje zindywidualizowany system gwarancyjny, a także platformę, która w łatwy sposób pozwala na zdobycie potrzebnych części zamiennych w razie przeprowadzania remontów lub wymiany zużytych podzespołów.