Zakończyła się przebudowa mostu w Lwówku Śląskim

2021-08-06-Fot-UMWD
Fot. UMWD

[2021-08-06] Zakończyła się przebudowa mostu na rzece Bóbr w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 na trasie między Lwówkiem Śląskim a Złotoryją. Budowa nowej przeprawy kosztowała ponad 4,6 mln zł i została sfinansowana z budżetu województwa dolnośląskiego.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, który uczestniczył w czwartek w uroczystości otwarcia mostu, podkreślił, że jest to długo oczekiwana inwestycja, która z pewnością poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników ruchu drogowego.

– Tempo prac było imponujące, gdyż budowa została zakończona 4,5 miesiąca przed planowanym terminem. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do szybkiej realizacji tej inwestycji. To niezwykle ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców okolicznych powiatów – mówił marszałek.

Ponad 90-letni most wymagał przebudowy ze względu na zły stan techniczny. W lipcu ubiegłego roku mocno zniszczony obiekt został zamknięty. Na czas remontu kierowcy oraz piesi mogli korzystać z mostu tymczasowego, który powstał, aby utrzymać ruch na drodze wojewódzkiej nr 364.

– Okazało się, że do doprowadzenia mostu do stanu technicznego właściwego dla drogi rangi wojewódzkiej nie wystarczy jego remont. Po wnikliwej analizie różnych opcji podjęliśmy decyzję o wyburzeniu starego obiektu i wybudowaniu nowego, którego parametry będą adekwatne do charakteru i natężenia ruchu panującego na podlegających nam drogach – wyjaśnił Leszek Loch, dyrektor naczelny Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

W miejscu starego mostu powstała nowa betonowa konstrukcja o długości ponad 35 m z asfaltową jezdnią o szerokości 7 m oraz poszerzonymi do 2 m chodnikami dla pieszych.

logo PAP