Trzech wykonawców chce wybudować most w Zarszynie

Zarszyn

Fot. Zarszyn–Google Maps

W przetargu na budowę mostu przez potok Pielnica w Zarszynie (Podkarpackie) w ciągu drogi krajowej nr 28 oferty złożyło trzech wykonawców. Inwestycja ma się zakończyć do 15 czerwca 2021 r.

Najniższą kwotę – ponad 6,1 mln zł – zaproponowała firma Intop Tarnobrzeg. Jak zaznacza GDDKiA, oprócz ceny, która stanowić będzie 60 proc. kryterium oceny oferty, zastosowano również dwa dodatkowe kryteria: okres gwarancji (20 proc.) i termin rozbiórki konstrukcji mostu tymczasowego (20 proc.).

Samo zamówienie obejmuje, oprócz budowy nowego mostu, także budowę objazdu tymczasowego. Wybrany wykonawca będzie musiał również rozbudować drogę krajową o dojazdy do mostu oraz przebudować zjazdy. Jego zadaniem będzie także zabezpieczenie brzegów i wyrównanie dna potoków Siedleszczanka i Pielnica.

Termin realizacji zamówienia wyznaczony przez GDDKiA to 15 czerwca 2021 r., z wyłączeniem okresu zimowego – od 15 grudnia do 15 marca.

Droga krajowa nr 28 przebiega przez województwo małopolskie i podkarpackie. Biegnie od miejscowości Zator do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce.

Logo PAP