Przebudowa ulicy w Gorzowie Wielkopolskim

Fot-Pixabay-Grzegorz-Skibka

Fot. Pixabay/Grzegorz_Skibka

[2020-04-09] Firma Eurovia Polska za prawie 4,7 mln zł wykona pierwszy etap przebudowy ul. Spichrzowej w Gorzowie Wlkp. Ma na to czas do końca października br.

Zadanie dotyczy gruntownej modernizacji tej ulicy od jej skrzyżowań z ulicami Składową i Chrobrego. Na przetarg dotyczący tego zadania wpłynęły cztery oferty. Ta Eurovii była najtańsza – poinformował  Dariusz Wieczorek z gorzowskiego magistratu.

Dodał, że to pierwszy etap modernizacji ulicy biegnącej wzdłuż wyremontowanej niedawno estakady kolejowej o długości 455 m.

W projekcie jest zaplanowana m.in. przebudowa jezdni, budowa i przebudowa miejsc postojowych wzdłuż jezdni, budowa oraz przebudowa chodników i zjazdów, regulacja studni, budowa oraz przebudowa kanalizacji deszczowej, wodociągu oraz oświetlenia.

W przyszłym roku, podczas II etapu przebudowy ul. Spichrzowej powstanie nowy około 200-metrowy odcinek drogi, wzdłuż torów w stronę ul. Teatralnej. – Stan techniczny ulicy jest zły. Mimo, że szukamy oszczędności na walkę z koronawirusem, tej inwestycji nie będziemy odkładać na później – zaznaczyła wiceprezydent Gorzowa Wlkp. Agnieszka Surmacz.

Logo PAP