Sześć ofert w przetargu na dokończenie prac na S5

Sześć ofert w przetargu na dokończenie prac na S5

2020-07-16-Fot-Wikimedia-Commnons

Fot. Wikimedia Commons

[2020-07-16] Sześć ofert wpłynęło w przetargu na dokończenie prac na S5 Poznań-Wronczyn – poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA podała, że zamawiający na realizację tego zadania przeznaczył kwotę ponad 6,8 mln zł brutto.

Zakres prac ma obejmować m.in. dokończenie budowy zbiorników retencyjno-infiltracyjnych, roboty wykończeniowe; profilowanie skarp, obsianie trawą, a także rozbiórkę dróg technologicznych.

Cenowo najniższą ofertę złożyła firma Transpol Lider Sp. z o.o. Sp. k. na kwotę 6.353.378,16 zł brutto, natomiast najdroższą ofertę firma COLAS Polska sp. z o.o. za kwotę 11.868.925,32 zł brutto.

Pięciu z sześciu wykonawców zadeklarowało skrócenie czasu realizacji o 30 dni oraz zatrudnienie osoby bezrobotnej.

Złożone oferty zostaną teraz sprawdzone pod kątem merytorycznym, co ma pozwolić na wybranie wykonawcy i zawarcie umowy.

Budowa drogi ekspresowej S5 Poznań – Wronczyn jest dofinansowana ze Środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.