Odcinkowy pomiar prędkości na S8 na ukończeniu

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 na ukończeniu

2021-11-04-Fot-Pixabay-yamabon
Fot. Pixabay/yamabon

[2021-11-04] Kończą się prace związane z montażem dwóch odcinkowych pomiarów prędkości na warszawskim odcinku trasy S8. W przyszłym tygodniu planowane jest rozpoczęcie procesu legalizacji urządzeń.

Po legalizacji nastąpi odbiór techniczny urządzeń i jeśli nie zostaną stwierdzone nieprawidłowości, w kolejnym etapie urządzenia przejdą testy m.in. pod kątem prawidłowości rejestracji naruszeń oraz przesyłu danych do systemu centralnego CANARD. Po pozytywnym przejściu testów kolejne odcinki S8 objęte kontrolą pomiaru prędkości, będą sukcesywnie przełączane w tryb rejestracji naruszeń.

System kamer został zainstalowany na dwóch odcinkach pomiędzy węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego (Marki) oraz węzłem Konotopa a węzłem Bemowo (ul. Lazurowa). W sumie zainstalowanych zostało 30 kamer. Łącznie kontrolą zostanie objętych ok. 13,5 km trasy S8. Pomiary będą prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8″ – mówi Monika Niżniak, rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu pojazdu z kontrolowanego odcinka drogi system automatycznie określi jego średnią prędkość. Funkcjonalność systemu umożliwi przyporządkowanie do pojazdu, którym przekroczono prędkość szeregu danych, w tym m.in. miejsca, daty i czasu pomiaru, długości odcinka pomiarowego, i maksymalnej dozwolonej prędkości.

– Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwią rejestrację wysokiej jakości zdjęcia także w porze nocnej. Zarejestrowane zdjęcia będą przesyłane online do systemu centralnego CANARD – mówi Monika Niżniak. Koszt montażu odcinkowego pomiaru prędkości na warszawskim odcinku trasy S8 to prawie 4 mln zł.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.