Jak serwisować frezarki drogowe. Części zamienne do frezarek.

Jakie części do frezarek są wymienne?

Frezarki drogowe to maszyny, których zadaniem jest usuwanie nawierzchni drogowej w postaci warstwy bitumicznej. Ze względu na typ konstrukcji i zastosowanie frezarki drogowe dzielimy na:

 • frezarki gąsienicowe – przeznaczone do pracy na dużych i jednolitych powierzchniach,
 • frezarki kołowe – przeznaczone do pracy w miejscach, gdzie konieczne jest częste przemieszczanie frezarki ze względu na oddalenie miejsc pracy. To maszyny zwrotne i szybkie.

Części do frezarek ulegają zużyciu w czasie eksploatacji maszyny, dlatego należy pamiętać o ich regularniej wymianie, celem zapobiegania większym uszkodzeniom frezarki. Do elementów podlegających zużyciu w czasie eksploatacji frezarki możemy zaliczyć:

 • Elementy napędu gąsienic i pasy napędowe
 • Elementy sterowania wchodzące w skład pulpitu i panele pulpitu
 • Frezy i obsady frezów
 • Elementy mechanizmu zraszania
 • Siłowniki hydrauliczne
 • Płaskowniki
 • Płozy zabezpieczające
 • Odrzutniki bębna
 • Klepki poliuretanowe

Części wymienne do frezarek wirtgen

Frezarki drogowe to maszyny, które znacznie usprawniają pracę przy wymianie nawierzchni. Żeby frezarka działała sprawnie, należy zadbać o dobry stan techniczny urządzenia. Podzespołami szczególnie narażonymi na awarie są siłowniki hydrauliczne oraz obrotowy bęben ze spiralnie rozmieszczonymi frezami. To elementy robocze, na które działają znaczne siły w różnych płaszczyznach. By nie doprowadzić do uziemienia frezarki w najmniej oczekiwanym momencie, należy regularnie serwisować maszynę. Podczas pracy równie intensywnie eksploatowany jest panel roboczy, na którym pracuje operator urządzenia. Panele pulpitu i elementy sterowania wykonane są z tworzyw sztucznych o niewielkiej trwałości, dlatego w starszych frezarkach niezbędna jest ich wymiana. Duże zapylenie na stanowisku pracy i kurz wnikający w układy to główna przyczyna wyłączenia frezarek z użytku. By zapobiec przedwczesnemu wyłączeniu frezarki z użytku, oferujemy Państwu części zamienne do frezarek wirtgen.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.