Frezowanie nawierzchni – zdzieranie warstw, likwidacja kolein

Frezowanie nawierzchni drogowych

Frezowanie nawierzchni

Frezowanie nawierzchni dróg umożliwia szybkie przeprowadzenie remontu przez usunięcie wierzchniej warstwy asfaltu lub betonu. Technologia ta pozwala na znaczne ograniczenie czasu wyłączenia z ruchu odcinka drogi czy ulicy i zmniejszenie uciążliwości związanych z prowadzonymi pracami. Nowoczesne frezarki gąsienicowe i kołowe do asfaltu czy betonu są wyposażone w podajniki, które przenoszą usuwany materiał bezpośrednio na samochody ciężarowe. Wszystkie pozostałości prowadzonych robót są więc natychmiast usuwane i wywożone. Usuwane fragmenty nawierzchni mogą być po specjalnej obróbce ponownie wykorzystane jako materiał do budowy dróg, co redukuje liczbę powstających odpadów i przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Bellator – sprzedaż maszyn do frezowania nawierzchni bitumicznych

Firma Bellator proponuje usługi sprzedaży frezarek drogowych przeznaczonych do frezowania nawierzchni bitumicznych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu dostarczanego przez światowego lidera technologii zrywania asfaltu i betonu, firmę Wirtgen. Dysponujemy frezarkami do usuwania mas bitumicznych, które są wyposażone w bębny frezujące o różnej szerokości, pozwalające na zerwanie nawierzchni z pasa od 0,5 do 2 metrów przy jednym przejeździe. Dzięki nowoczesnym maszynom wykonywane roboty są przeprowadzane szybko i sprawnie.

Frezowanie asfaltu i betonu – najwydajniejszy sprzęt

Bellator proponuje przeprowadzać frezowanie asfaltu i betonu korzystając z wydajnych maszyn Wirtgen, które pozwalają na usuwanie warstwy o grubości dochodzącej do 320 mm. Maksymalna prędkość, z jaką oferowane przez nas maszyny mogą wykonywać frezowanie asfaltu, sięga nawet 84 m/min. w przypadku modelu W200 i W2000 oraz 32 m/min. w przypadku maszyn typu W100, 120, 130 i 150. Maszyny, które posiadamy na stanie są dostosowane do pracy przy usuwaniu asfaltu na różnej szerokości:

• frezarka Wirtgen W50 – szerokość frezowania 500 mm
• frezarka Wirtgen W100 – szerokość frezowania 1000 mm
• frezarka Wirtgen W150 – szerokość frezowania 1500 mm
• frezarka Wirtgen W2000 – szerokość frezowania 2000 mm

Usuwanie asfaltu: remonty i naprawy bieżące – zakres prac

Usuwanie asfaltu pozwala na realizowanie remontów, modernizacji i napraw bieżących w różnym zakresie. Przy użyciu frezarek można prowadzić zarówno naprawy bieżące, polegające na punktowym zrywaniu asfaltu, jak i usuwanie nawierzchni z całej długości odcinka drogi czy ulicy. Niezależnie od zakresu planowanych prac swoboda doboru sprzętu pozwala na ograniczenie kosztów przez wymianę wyłącznie fragmentów, które tego wymagają.

Frezowanie warstwy ścieralnej – usuwanie kolein

Frezowanie warstwy ścieralnej polegające na usuwaniu niewielkiej jej części pozwala na skuteczne usuwanie kolein i falistości bez konieczności układania nowej warstwy nawierzchni. W przypadku dobrego stanu warstwy wiążącej i niezbyt dużych deformacji likwidacja kolein przez sfrezowanie wierzchniej części warstwy ścieralnej jest często optymalnym rozwiązaniem. Nie tylko ogranicza koszt remontu, ale także skraca jego czas trwania, ponieważ droga czy ulica może być oddana do użytkowania niemal natychmiast po ukończeniu frezowania. Specjalne bębny do frezowania korekcyjnego o gęstym rozmieszczeniu ostrzy umożliwiają uzyskanie nawierzchni o bardzo dobrej jakości.

Oferta firmy Bellator: dostawa frezarek drogowych pozwalających na frezowanie dróg i ulic wraz ze szkoleniem operatorów

Bellator dostarcza maszyny przygotowane fabrycznie do prac związanych z frezowaniem dróg i ulic, zapewniając szkolenie ze strony doświadczonego operatora, wydajny sprzęt, niezawodna konstrukcja gwarantuje terminowość ukończenia robót.
Korzystając z naszej oferty będą Państwo mogli świadczyć m. in. następujące usługi:
• frezowanie nawierzchni asfaltowych i betonowych
• frezowanie i profilowanie warstwy ścieralnej
• likwidację kolein
• frezowanie przy remontach cząstkowych
• rozbiórkę nawierzchni asfaltowych

Zapraszamy do kontaktu.

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.