Wielkopolska: Podpisano umowę na dokończenie prac na S5 Poznań-Wronczyn

Wielkopolska: Podpisano umowę na dokończenie prac na S5 Poznań-Wronczyn

2020-08-19-Fot-GDDKiA

Fot. GDDKiA

[2020-08-19] Podpisano kolejną umowę na dokończenie prac na S5 Poznań-Wronczyn – poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA podała, że zawarta umowa dotyczy „dokończenia robót między ogrodzeniem a krawędzią jezdni S5, realizowanych w ramach budowy drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław, odcinek Poznań – Wronczyn”.

– Wykonawca firma Transpol Lider Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Inowrocławiu na realizację zadania ma 150 dni od dnia zawarcia umowy. W tym tygodniu zostanie przekazany plac budowy – podkreśliła Cieślak.

Umowa opiewa na kwotę 6.353.378,16 zł brutto, a zakres prac dotyczy m.in. przebudowy urządzeń drenarskich, dokończenia budowy zbiorników retencyjno-infiltracyjnych, oraz robót wykończeniowych.

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać podpisana także umowa na dokończenie robót na obiektach inżynierskich w ramach budowy drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław, odcinek Poznań – Wronczyn.

Budowa drogi ekspresowej S5 Poznań – Wronczyn jest dofinansowana ze Środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

pap-logo

BELLATOR

Maszyny Budowlane Sp. z o.o.
Aleja Rodziny Gürtlerów 101
41-700 Ruda Śląska
Tel./fax +48 32 340 80 57
Email biuro@bellator-mb.pl

Zamieszczone na stronach portalu internetowego prowadzonego przez ABRYS Sp. z o.o. w ramach domeny bellator-mb.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.